Навіщо президентський “Мільярд дерев” хочуть перетворити на знищення екосистеми на Херсонщині

Julja Davidova

“Мільярд дерев” від під патронатом Державного агентства лісових ресурсів майже добрався до острова-коси Джарилгач-перлини Херсонщини та України. Джарилгач – найбільший острів на території України, з площею понад 60 квадратних кілометрів і завдовжки понад 40 км. Подейкують, що він вважається єдиним незаселеним островом, причому не лише в Україні, але і у всій Центральній Європі.

Однак в рамках масштабного озеленення керівництво ДАЛРУ реально запланували терміново «залісити» солончаки і луки, котрі іноді заливаються Чорним морем. І, звісно, вже освоюють під це діло місцевий бюджет Херсонщини.

Я більше ніж впевнена що ця масштабна піар-акція та пряма підстава Президента, а не місцевих лісівників, які є справжніми фахівцями та патріотами галузі.

Там не те що дерева не можуть вижити, але і техніка згниває за три роки. Тому всім ясно, що ті дерева, що хоч якось приживуться майже в морі, засохнуть трохи згодом. Але так сталося що роком долі певний період часу я працювала головним лісничим в ДП “Скадовське ДЛМГ” і неодноразово бувала на острові, разом з колегами-лісівниками прибирали там сміття, займалися встановленням підгодівельних майданчиків і наводили порядок на території. І цей острів колись хотіло віддати в Міністерство нинішнє керівництво головної лісової агенції. А потім продати. Але острів залишився під протекторатом лісгоспу.

І в мене виникає велике питання чи взагалі приживуться дерева і кущі!!!! Хіба що маслинки, якими люблять живитися копитні, які там проживають або ж тополя кайрат. Якщо щось з саджанців дійсно вкоріниться – тим гірше для унікальної лучно-степової солончакової екосистеми. Хоча вже були обережні питання «А як щодо мангрових заростей, якщо вже там море заливає?». А що – чому б “мільярд дерев Держлісагентства” не добити манграми, пальмами й баобабами? Теж дерева.

Що далі? Фото лісівників в зелених аквалангах, що урочисто висаджують свою частину “зеленого мільярда” прямо в дно десь в Азові? Подовбані дірками крейдяні пагорби заповідника крейдяної флори, щоб повтирцувати туди ще стонадцять тисяч саджанців котроїсь липи або сосни?

Це однозначно унікальний талант: нібито цілковито безпечну ініціативу все одно перетворити на серйозну загрозу плюс звичний розпил бюджету та витрата сил й вбивство дерев…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *