Навколо Лимана бойовими діями пошкоджено близько 6000 гектар лісів

Новости региона

26 ноября 2022

Ліси також забруднені вибухонебезпечними предметами.

Бойовими діями на території ДП «Лиманське ЛГ» пошкоджено близько 6000 гектар лісів. Отримати повну і достовірну інформацію про їх стан наразі не можливо у зв’язку із небезпекою пересування нерозмінованими шляхами.

Про це повідомляє у Facebook ДП “Лиманський лісгосп”.

les2

Найбільше постраждали соснові деревостани на сухих бідних піщаних ґрунтах. Основними причинами усихання дерев є пошкодження від пожеж, механічні пошкодження від вибухів та вирубка для будівництва фортифікаційних споруд. Ліси забруднені вибухонебезпечними предметами.

За даними супутникового моніторингу, виявлено ділянки лісу, які потребують негайного проведення санітарних заходів.

Працівниками ДСНС спільно із представниками підприємства здійснюються заходи із їх розмінування. Обстеження стану лісу та призначення господарських заходів проводиться комісією за участі посадових осіб Лиманської ВЦА, Донецького ОУЛМГ та Харківлісозахисту. Станом на 20 листопада, було обстежено та розміновано близько 15 га лісів.

les4.jpg

Дерева, що загинули, мають бути вирубані та вивезені із лісу до перших теплих днів березня-квітня. У цей час розпочнеться заселення ослаблених та здорових дерев комахами, що мешкають у загиблому лісі.

les3

Деревина, отримана від санітарних рубок, спрямовується на потреби Лиманської, Краматорської та Кураховської громад Донецької області та ЗСУ.

Ділянки лісу, на яких проведено суцільні санітарні рубки, відповідно до діючого законодавства, мають бути відновлені протягом одного-двох років.

https://obs.in.ua/news/region/24929-navkolo-limana-bojovimi-diyami-poshkodzheno-blizko-6000-gektar-lisiv

Loading