Названо спосіб врятувати Землю від глобальної катастрофи

Міжнародна група вчених назвала спосіб врятувати Землю від катастрофічних кліматичних змін і вимирання багатьох зникаючих видів. Для цього необхідно повернути 30 відсотків природних територій, відчужених під сільське господарство, в природний стан. Крім того, такі заходи знизять кількість вуглекислого газу в атмосфері на більш ніж 465 мільярдів тонн. Про це повідомляється в статті, опублікованій в Nature.

Дослідники проаналізували 2870 мільйонів гектарів екосистем по всьому світу, перетворених в сільськогосподарські угіддя. З низ 54 відсотки спочатку були лісами, 25 відсотків – луками, 14 відсотків – чагарниковими степами, 4 відсотка – посушливими землями, і 2 відсотки – водно-болотними угіддями. Кожен з ландшафтів потім був оцінений виходячи з рентабельності, збереження біорізноманіття та накопичення вуглецю.

Виявилося, що 55 відсотків, або 1578 млн га, екосистем, які були перетворені в сільськогосподарські угіддя, можна відновити без шкоди для постачання людства продуктами харчування. Однак, якщо кожна країна просто відновить 15 відсотків своїх лісів, то вигоди для біорізноманіття зменшаться на 28 відсотків, для клімату – на 29 відсотків, а зростання витрат збільшиться на 52 відсотки. Такий результат вказує на те, що необхідно відновлювати різні біоми.

http://postup.brama.com/usual.php?what=86455