НЕ ЛОКАЛЬНІ: Боротьба з кожною лісовою пожежею гарантує, що великі пожежі є більш екстремальними та можуть зашкодити здатності лісів адаптуватися до зміни клімату

Іншими словами, спроба загасити всі лісові пожежі не зменшує загальну кількість вогню рівномірно – натомість вона обмежує пожежі низької інтенсивності, тоді як сильні пожежі все ще горять. Цей ефект посилюється зміною клімату

Наступна стаття, написана  Марком Крейдером , Університет Монтани,  спочатку з’явилася на The Conversation і опублікована тут з дозволу:

У США лісові пожежники можуть зупинити близько 98% усіх лісових пожеж до того, як вони охоплять навіть 100 акрів. Це може здатися втішним, але десятиліття швидкого гасіння пожеж призвели до непередбачених наслідків.

Пожежі є природною частиною багатьох ландшафтів у всьому світі. Коли лісам заборонено горіти, вони стають більш густими, а мертві гілки, листя та інша біомаса накопичуються, залишаючи більше палива для наступної пожежі. Це накопичення призводить до ще більших пожеж, які ще важче загасити. Тому землевпорядники встановлюють контрольовані спали та проріджують ліси, щоб розчистити підлісок.

Однак накопичення палива – не єдиний наслідок гасіння пожежі.

Гасіння пожежі також непропорційно зменшує певні типи пожеж. У новому дослідженні ми з колегами показуємо, як цей ефект, відомий як зміщення придушення, поєднує вплив накопичення палива та зміни клімату.

Що сталося з усіма пожежами низької інтенсивності?

Більшість лісових пожеж малої інтенсивності. Вони запалюються, коли умови не надто сухі чи вітряні, і часто їх можна швидко згасити.

2% пожеж, які уникли гасіння, є більш екстремальними, і боротися з ними набагато важче. На них припадає близько 98% спаленої площі в типовому році.

Іншими словами, спроба загасити всі лісові пожежі не зменшує загальну кількість вогню однаково – натомість вона обмежує пожежі низької інтенсивності, тоді як сильні пожежі все ще горять . Цей ефект посилюється зміною клімату.

Занадто сильне гасіння робить пожежі більш серйозними

У нашому дослідженні ми використали симуляцію пожежі, щоб дослідити наслідки упередженості пожежогасіння та порівняти їх із наслідками глобального потепління та лише накопичення палива.

Накопичення палива та глобальне потепління за своєю суттю роблять пожежі більш серйозними. Але на тисячах змодельованих пожеж ми виявили, що горіння лісів лише за найгірших умов збільшує потужність пожежі на стільки ж, скільки накопичення палива за понад століття або зміна клімату 21-го століття.

Упередження придушення також змінює спосіб взаємодії рослин і тварин з вогнем.

Усунувши пожежі низької інтенсивності, люди можуть змінити хід еволюції. Без впливу пожеж низької інтенсивності види можуть втратити риси, важливі для виживання та відновлення після таких подій.

Після сильних пожеж ландшафти мають менше джерел насіння та менше тіні. Новим саджанцям важче прижитися, а для тих, хто це приживе, більш жаркі та сухі умови зменшують їхні шанси на виживання.

Навпаки, пожежі низької інтенсивності звільняють простір і ресурси для нового зростання, зберігаючи при цьому живі дерева та інші біологічні спадщини, які підтримують саджанці в їхні вразливі перші роки.

Швидко гасячи пожежі низької інтенсивності та дозволяючи горіти лише сильні пожежі, звичайне гасіння зменшує можливості адаптованих до клімату рослин розвиватися та допомагає екосистемам адаптуватися до таких змін, як глобальне потепління.

Гасіння прискорює збільшення площі опіків

Оскільки клімат стає спекотнішим і сухішим, лісові пожежі охоплюють все більше території . Якщо придушення усуває вогонь, це має допомогти уповільнити це збільшення, чи не так?

Насправді ми виявили, що це робить якраз навпаки.

Ми виявили, що в той час, як звичайне придушення призвело до меншої загальної площі горіння, річна випалена площа збільшувалася більш ніж утричі швидше за звичайного придушення, ніж за менш агресивних заходів придушення. Обсяг спаленої площі подвоювався кожні 14 років зі звичайним гасінням пожежі в умовах симуляції зміни клімату, замість кожні 44 роки, коли дозволялося спалахувати пожежі низької та середньої інтенсивності. Це викликає занепокоєння щодо того, як швидко людям і екосистемам доведеться адаптуватися до екстремальних пожеж у майбутньому.

Той факт, що кількість спаленої території збільшується, безсумнівно, зумовлений зміною клімату . Але наше дослідження показує, що швидкість цього збільшення також може бути результатом звичайної боротьби з вогнем.

Майже повне придушення пожеж за останнє століття означає, що навіть невелика додаткова пожежа у більш пожежонебезпечному майбутньому може призвести до великих змін. Оскільки кліматичні зміни продовжуватимуть розпалювати пожежі, відносне збільшення вигоряної площі буде набагато більшим.

Це посилює навантаження на громади, оскільки вони адаптуються до посилення екстремальних лісових пожеж, від боротьби з димом лісових пожеж до зміни місця проживання людей.

Шлях вперед

Щоб подолати кризу лісових пожеж , керівники пожеж можуть бути менш агресивними у гасінні пожеж низької та середньої інтенсивності, коли це безпечно. Вони також можуть збільшити використання встановленого вогню та культурного спалювання, щоб прибрати кущі та інше паливо для пожеж.

Ці пожежі низької інтенсивності не тільки зменшать ризик майбутніх екстремальних пожеж, але вони також створять умови, які сприятимуть становленню видів, які краще пристосовані до зміни клімату, тим самим допомагаючи екосистемам адаптуватися до глобального потепління.

Співіснування з лісовими пожежами вимагає розробки технологій і підходів, які дозволяють безпечно керувати лісовими пожежами в умовах помірного горіння. Наше дослідження показує, що це може бути так само необхідно, як і інші втручання, такі як зменшення кількості пожеж, ненавмисно спричинених діяльністю людини, та пом’якшення кліматичних змін.

Марк Крейдер , Ph.D. Кандидат наук про ліс і охорону природи, Університет Монтани

Цю статтю перепубліковано з The Conversation за ліцензією Creative Commons. Прочитайте оригінальну статтю .

https://www.longmontleader.com/local-news/beyond-local-fighting-every-wildfire-ensures-the-big-fires-are-more-extreme-and-may-harm-forests-ability-to-adapt-to-climate-change-8521685