Не лише дощі: заступник міністра назвав причини руйнівних паводків

Трелювання деревини волоком провокує посилення паводків

ВОДА
Олег Листопад

Михайло Хорєв
Держводагентство

На думку заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів Михайла Хорєва, неможливо зробити ранжування причин, які спричинили цьогорічні катастрофічні паводки.

«Для цього необхідні детальні спостереження на місці, а не просто перерахунок без цифр, графіків, аналізів», – сказав пан Хорєв у інтерв’ю GreenPost.

Але чиновник назвав першу трійку таких причин.

«Назву не у порядку важливості, бо це складно визначити. Це інтенсифікація опадів. Також – хаотична забудова населених пунктів. І ще – неправильне ведення лісового господарства в тій місцевості, бо це паводконебезпечний регіон. Я зараз не говорю про кількість зрубаної деревини. Ми говоримо не про це, а про технологію. Це лісові дороги, які не обладнані дренажем та побудовані без врахування паводконебезпечності, вирубка суцільними масивами, трелювання волоком або важкою технікою, яке в принципі в цивілізованих країнах взагалі не проводиться», – зазначив заступник міністра.

Зокрема, потрібно впроваджувати сучасну природодружню техніку і технології, наприклад, повітряно-трелювальні установки.

«Я розумію, що це дуже дорога техніка та треба зважити, де ми втратимо більше. От наразі збитки оцінюються в два мільярди гривень. Установки коштують дешевше. Хоча є питання, чи окупляться вони за рахунок вирубки лісу», – повідомив Михайло Хорєв.

Як ми писали, на відновлення Закарпаття після повені потрібно 176 млн гривень.

https://greenpost.ua/news/ne-tilky-ryasni-doshhi-zastupnyk-ekoministra-nazvav-prychyny-katastrofichnyh-pavodkiv-i14981