Не питали в ясенів, не питали в осені. Запитали винних

Відреагувавши на звернення від небайдужого громадянина, фахівці Державної екологічної інспекції у Вінницькій області завітали до державного підприємства «Дашівське дослідне лісомисливське господарство» (у межах ботанічного заказника загальнодержавного значення «Дашівський»).

Зазначений об’єкт природно-заповідного фонду було створено з метою охорони ділянки високопродуктивних дубово-ясеневих насаджень, поміж яких, у трав’яному покриві, зростають рідкісні види рослин – представники родини обхідних, які занесені до Червоної книги України.

Виявилось, що на підприємстві зловживають природно-заповідним фондом, а саме – так рубають ясени (різних діаметрів у загальній кількості 114 шт.), що мало не здається.

Звичайно, у ясенів не запитати, хто саме їх порубав, але…Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 541 від 24.07.2013 року «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд» було обраховано загальний розмір шкоди заподіяної внаслідок незаконної рубки дерев на цій території. Так от, сума «потягнула» на 999 тисяч 659 грн.

Звичайно, матеріали за цим фактом спрямовані до правоохоронних органів.

А Державна екологічна інспекція у Вінницькій області дякує небайдужим громадянам, які звертаються щодо порушень вимог природоохоронного законодавства. Зазначені звернення дають можливість отримати погодження та провести позаплановий захід державного нагляду (контролю), що передбачено Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».