Не здавайте наші національні ліси для заховання промислових вуглецевих відходів

Туристи прогулюються національним лісом Сюслав в Орегоні.

 (Фото: Лісова служба США)

Лісова служба, схоже, тепер вважає, що вона може відкинути десятиліття політики, яка перешкоджала «назавжди» дозволам, які приватизують ліси для корпоративного використання.

ДЖИМ ФЕРНІШ

Жов 23, 2023

Протягом моєї 34-річної кар’єри в Лісовій службі США агентство працювало над підтримкою американської промисловості, а також підтримувало державні землі та відновлювані ресурси, які вони використовують. Ось чому я був шокований, дізнавшись, що агентство планує внести фундаментальні зміни в те, як воно управляє нашими державними землями: дозволити приватним сторонам постійно скидати промислове забруднення в національні ліси.

Коли я служив національним лісовим інспектором Сюслава в штаті Орегон і заступником начальника всіх національних лісів США, агентство оновило свої правила отримання дозволу на спеціальне використання в 1998 році. У той час агентство було непохитне в тому, що жодна галузь промисловості, якою б корисною вона не була для суспільства, не має права постійно користуватися або займати національні лісові угіддя. Відомство чітко заявило, що виступає проти «виключного і безстрокового використання федеральної землі». Якщо вчинити інакше, це підірве давню політику, спрямовану на захист національних лісових екосистем та рекреаційного використання.

Тепер, у тривожному протиріччі, Лісова служба пропонує пробити дірку розміром з трубопровід у своїх нормативних актах, цитуючи тут «дозволити виключне або безстрокове право користування або зайняття… земель Національної лісової системи (НФС)» для закачування та зберігання вуглецевих відходів. Ці вуглецеві відходи, крім того, що для них потрібні трубопроводи та ін’єкційні свердловини, можуть призвести до того, що люди та тварини задихнуться або навіть загинуть. Я знаю наступне: після того, як гази потрапляють під землю, їх не виконують. Що зроблено, те зроблено. І я не хотів би бути рейнджером Лісової служби, який працює десь поруч із цими небезпечними операціями.

Агентство має чудову можливість підвищити цінність поглинання вуглецю, захищаючи зрілі та старовікові ліси.

Чому така різка зміна? Нічого в законах, що встановлюють наші національні ліси, не змінилося з тих пір, як правило було оновлено в 1990-х роках, але Лісова служба, схоже, вважає, що вона може відкинути десятиліття політики, яка забороняє «назавжди» дозволи, які приватизують ліси для корпоративного використання.

Можливо, відповідь приходить, як це часто буває, від стеження за грошима. Вуглець, ймовірно, надходитиме з димових труб таких об’єктів, як вугільні електростанції. Компанії, що працюють на викопному паливі, прагнуть впровадити уловлювання та зберігання вуглецю як спосіб збереження звичайного бізнесу перед обличчям нашої потреби в переході на відновлювані джерела енергії. Після того, як вони зафіксували своє забруднення, ці галузі повинні його кудись подіти. Відправка відходів по трубопроводах в національні ліси, безумовно, більш приваблива, ніж боротьба з опозицією землевласників спробам компаній, що займаються вуглецевими трубопроводами, захопити приватну власність шляхом примусового відчуження. Щоб додати вишеньку до торта: федеральний уряд пропонує компаніям величезні податкові субсидії на утилізацію вуглецевих відходів, хоча дослідження показали, що ця програма здійснюється з метою шахрайства.

Деякі національні ліси потраплять під приціл раніше, виходячи з їхньої геології, але ця зміна правил ставить їх усіх під загрозу бажання майбутніх заявників отримати швидкий прибуток і назавжди зіпсувати державні землі. Наслідки цієї зміни правил можуть поширитися на наш ландшафт: національні ліси широко поширені по всій Америці і високо цінуються за відпочинок, внутрішні джерела води, важливе середовище існування риб і диких тварин, а також видатні пейзажі.

Врешті-решт, політичні питання перетворюються на цінності. Ліси зберігають величезну кількість вуглецю – природно! Агентство має чудову можливість підвищити цінність поглинання вуглецю, захищаючи зрілі та старовікові ліси. Хіба це не кращий ціннісний вибір, ніж гонитва за втомленими забруднюючими промисловими практиками, які прямо протилежні тому, куди має рухатися наша боротьба зі зміною клімату?

Лісова служба повинна відмовитися від своєї пропозиції про постійну приватизацію державних земель і поставити під загрозу наші спільні відновлювані ресурси та екосистеми, що приносить користь лише невеликій групі багатих компаній та інвесторів. Національні ліси відіграють величезну роль у захисті біорізноманіття та зберіганні вуглецю в лісових ландшафтах. Дозвіл забруднювачам на постійній основі індустріалізувати ці землі лише позбавить громадськість реальних кліматичних рішень, щоб переслідувати небезпечні, фальшиві.Наша робота ліцензована за ліцензією Creative Commons (CC BY-NC-ND 3.0). Не соромтеся перепублікувати та широко поширювати.

ДЖИМ ФЕРНІШ

Джим Ферніш пішов у відставку з Лісової служби Міністерства сільського господарства США після 34 років роботи, в тому числі на посаді заступника начальника національних лісів з 1999 по 2002 рік. У 1990-х роках Ферніш був національним лісовим інспектором Сюслава в Корваллісі, штат Орегон, під час кризи плямистої сови та головним лідером Лісової служби у створенні захисту 60 мільйонів акрів бездоріжжя у 2001 році.

Повна біографія >

Думка | Не здавайте наші національні ліси для захоронення промислових вуглецевих відходів | Поширені сни (commondreams.org)

Loading