НЕПРОФЕСІЙНІСТЬ

У вересні 2019 року державним підприємством «Лиманське лісове господарство» була отримана позовна заява від Слов’янської місцевої прокуратури «Про відшкодування шкоди, завданої внаслідок незаконної рубки дерев на території об’єкту природно заповідного фонду без одержання лімітів та наявності дозволу».

https://www.facebook.com/don.gp.gov.ua/photos/a.1848976031995205/2958136231079174/?type=3&theater

Зміст позову полягав у так званому «викритті» незаконної порубки дерев на території Національного природного парку «Святі гори». А саме у відшкодуванні шкоди, завданої внаслідок незаконної рубки дерев на території об’єкту природно-заповідного фонду без одержання лімітів та наявності дозволу, на загальну суму майже 11,5 млн. грн.

https://www.facebook.com/limanleshoz/posts/538311403605240?__tn__=K-R

Під час судових розслідувань Господарського суду Донецької області було з’ясовано, що рубки дерев у межах території національного природного парку «Святі гори» здійснювалися без порушення чинних (на момент досліджуваної події) нормативних актів, тобто з дотриманням екологічного та лісового законодавства України, а відтак шкода державі державним підприємством «Лиманське лісове господарство» не завдана.

Прокуратура Донецької області 06.02.2020р. звернулася до Східного апеляційного Господарського суду з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права, недотримання процесуального права та неповне дослідження обставин, що мають значення для справи, просить скасувати рішення Господарського суду Донецької області.

Східним апеляційним Господарським судом 02.06.2020р. винесено рішення, що у зв`язку із відсутністю встановлених ознак протиправності поведінки, факту та розміру спричиненої шкоди, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог прокурора.

Доводи скаржника в апеляційній скарзі, які спростовуються матеріалами справи та не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства та висновків суду першої інстанції не спростовують – не можуть бути підставою для скасування спірного рішення.

Донецький господарський суд забезпечив дотримання вимог чинного законодавства щодо всебічного, повного та об`єктивного дослідження усіх фактичних обставин справи та дав належну правову оцінку наявним доказам,що були у матеріалах справи. Доводи апелянта не є підставою для скасування рішення суду, ухваленого з дотриманням норм процесуального права. Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, а оскаржуване рішення Господарського суду Донецької області від 27.12.2019 у справі № 905/1793/19 слід залишити без змін.

Таким чином Східний апеляційний Господарський суд залишив у силі рішення Господарського суду Донецької області та поклав на прокуратуру Донецької області судові витрати в розмірі 439 730 грн., а на екологічну інспекцію в Донецькій області – 19 500грн.

Непрофесійність окремих робітників правоохоронних органів призвела до витрат з державного бюджету 459 230 грн. коштів платників податків. Також до витрат коштів державного підприємства “Лиманське лісове господарство” на проведення науково-правових висновків у розмірі 60 000 грн., транспортних витрат та витрат робочого часу працівників задіяних в перевірках.

Прес-служба ДП «Лиманський лісгосп»

Для повного ознайомлення із рішенням суду перейдіть за посиланням нижче:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/86905002

http://reyestr.court.gov.ua/Review/89622203

9 червня о 23:00  · Поширено серед: _Публічно

ДП “Лиманський лісгосп”

Loading