Незаконна вирубка лісу: НУО б’є на сполох, звинувачуючи урядовців у співучасті

9 Грудня, 2023

АВТОР: УБОН ЕКАНЕМ, КАЛАБАР – Неурядова організація (НУО), що базується в штаті Крос-Рівер, «Громадяни проти злочинності та корупції» (CACC) звинуватила урядовців у потуранні злочинно налаштованим елементам з метою розкрадання лісових ресурсів штату.

Б’ючи на сполох у петиції, адресованій губернатору Бассі Оту, CACC висловив шок тим, що деякі сумнівні державні службовці, на яких покладено відповідальність за нагляд за збереженням багатих лісових ресурсів, є тими, хто скоріше є співучасником невдалої організації грабунків

Копія петиції, отримана Forefront News, звинувачує чиновників у неетичності та активній змові з нелегальними лісорубами з метою виснаження лісу, який міг би слугувати справжньою базою внутрішніх доходів (IGR) для уряду.

Петиція, підписана директором і головним виконавчим директором CACC паном Джоном Ловетті, попередила уряд про зростання випадків незаконної вирубки лісів і вирубки лісів по всьому штату, зазначивши, що необхідно вжити термінових заходів, щоб приборкати таких непатріотичних чиновників, оскільки вони не мають в серці інтересів штату Крос-Рівер.

Зазначивши, що діяльність нелегальних лісорубів спричинила серйозну дезлокацію та руйнування незайманих лісових заповідників штату, Ловетті сказав; «У штаті відбувається серйозна лісозаготівля, і ми вирішили створити нашу організацію, щоб доповнити зусилля уряду штату щодо перевірки діяльності злочинців.

«Питання лісозаготівлі – це небезпечна річ, тому що злочинці завжди озброєні. Ми хочемо, щоб ці особи, причетні до незаконної вирубки лісу, були притягнуті до відповідальності, а потім уряд відправив людей у наші ліси для встановлення фактів».

Керівник CACC запитав про суть витрачання грошей платників податків на те, що він назвав «легковажною щорічною посадкою дерев», коли урядовці навмисно зводять нанівець справжні зусилля, спрямовані на те, щоб втілити таку похвальну мету в реальність.

Однак він наполягав на тому, що важливо виявляти і карати таких чиновників, які помиляються, як стримуючий фактор, додавши, що «уряд повинен легко продемонструвати чіткий і щирий намір у боротьбі з постійним виснаженням наших лісових запасів.

За його словами, CACC був змушений подати петицію до Комісії з економічних та фінансових злочинів (EFCC) після того, як виявив, що 250 мільйонів доларів було реалізовано одним махом від продажу певного громадського лісу в Іко Есаї, район місцевого самоврядування Акамкпа, без будь-яких надходжень, що надходять до державної скарбниці.

Також критикуючи антикорупційне відомство за його уявну байдужість у веденні справи, автори петиції заявили, що дивно, що замість того, щоб вдатися до дій, щоб дослідити ситуацію та можливе притягнути винних до відповідальності, EFCC вирішив розглядати такий високий рівень економічних злочинів проти держави в дитячих рукавичках.

CACC також стверджував, що імена деяких ідентифікованих незаконних лісорубів та посадових осіб були передані до EFCC та поліції, але, на жаль, нічого не було зроблено, і життя тих, хто був провідним світилом у боротьбі з незаконною вирубкою лісу, тепер під загрозою.

Організація заявила, що, на жаль, бездіяльність чиновників також підбадьорила нелегальних лісорубів, які зараз вкладають величезні кошти в придбання лісових заповідників шляхом своїх незаконно отриманих статків коштом людей та їхніх громад.

Петиція, надіслана губернатору Оту, супроводжувалася відеокліпами, фотографіями та добре задокументованими випадками незаконної вирубки лісу з проханням до уряду терміново розглянути це питання, щоб врятувати навколишнє середовище, а також вивчити доступні засоби покращення отримання доходів для розвитку.

https://forefrontng.com/illegal-logging-ngo-raises-alarm-accuses-govt-officials-of-complicity/

Loading