Незаконні рубки лісу зменшилися майже вдвічі — Держлісагентство

За перше півріччя 2020 року незаконні вирубки деревини в Україні зменшилися на 46% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це заявив голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

«Нам вдалося зменшити на 46% незаконні рубки. Щоденні рейдові патрулювання лісів, нові стандарти деревини, підключення до електронного обліку деревини всіх лісокористувачів, електронні аукціони, нові незаангажовані кадри вже дають свої результати», — зазначив Заблоцький.

Втім він переконаний, що лише рейдами неможливо вирішити всіх проблем. Потрібно змінювати підходи і в середині системи.

«Для цього ми розробили законопроєкт щодо комплексного вирішення проблеми незаконних рубок та обігу деревини», — розповів голова відомства.

За його даними, документ вже опрацювали експерти й передали до комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування.

Одна з важливих змін, яку пропонує законопроєкт, — лісгоспи перестануть видавати самі собі лісорубні квитки — дозволи на заготівлю деревини.

На сьогодні територіальні органи відомства видають лісорубні квитки лише на планову заготівлю стиглого лісу. А, наприклад, на санітарні рубки лісокористувачі, незалежно від підпорядкування, видають дозволи самі собі.

«Моя позиція: постійні лісокористувачі та власники лісів не повинні самі видавати дозволи, і самі рубати. Пропонуємо встановити єдиний підхід щодо видачі лісорубних квитків для всіх видів рубок і для всіх лісокористувачів чи власників лісів виключно дозвільним органом», — наголосив Заблоцький.

Вікторія Бега
27 червня, 2020 10:55

https://hromadske.ua/posts/nezakonni-rubki-lisu-zmenshilisya-na-46-derzhlisagentstvo