Незаконно видобували торф – викрито чотирьох учасників організованої злочинної групи на Чернігівщині

Лісові новини

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури депутатці однієї з місцевих рад Київської області та її трьом спільникам повідомлено про підозру у незаконному видобуванні корисних копалин, вчиненому організованою групою та легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 4 ст. 240, ч. 2 ст. 209 КК України).

За даними слідства, депутатка, будучи директором підприємства, разом з його засновником та двома знайомими організувала незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення – торфу. Протиправні дії маскували під роботи з очищення русел каналів меліоративної системи на території однієї з територіальних громад Чернігівської області.

Внаслідок цього довкіллю заподіяна екологічна шкода у розмірі понад 2 млн грн.

Крім того, підозрювана за попередньою змовою з власником товариства з метою легалізації одержаних злочинним шляхом корисних копалин організувала їх переробку. Також вони офрмлювали накладні на торф та продавали його, укладаючи договори з підприємцями реального сектору економіки.

Загалом у період з жовтня 2022 року по березень 2023 року учасники групи реалізували 1800 т покривної суміші, виготовленої з торфу, «заробивши» понад 2,2 млн грн.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Досудове розслідування здійснюється слідчими СУ ГУНП в Чернігівській області, за оперативного супроводу УСР в Чернігівській області ДСР НП.

Loading