Німеччина: Ліс помер? Посадять новий!

Уряд ФРН інвестував у програму відновлення лісів, що загинули, 800 млн євро.

У деяких регіонах Німеччини є масиви хвойних, де тисячі мертвих дерев уже нагадують велетенські привиди. Приміром, саме такий вигляд вони мають у найпівнічніших горах середньої висоти Гарц (нім. Harz — гірський ліс), що в землі Мекленбург — Передня Померанія.

Дерева тут стають жертвами жуків-короїдів — дрібних комах, котрі спричиняють великі руйнації природі по всій країні. Жуки й раніше були мешканцями кори хвойних, але не завдавали такої шкоди. Активізувалися вони в результаті потепління клімату та зменшення кількості опадів у регіоні.

Таня Сандерс, керівник відділу екології та біорізноманіття лісу Інституту Тюнена, пояснила в інтерв’ю виданню «Інтерньюз», що такі процеси взаємопов’язані. Через засуху в дерев утворюється менше соків і смоли, тому жук-короїд спроможний заразити стовбур. Адже коли в дерев достатньо смоли, то комаха не може проникнути через кору, вона буквально в ній потоне.

Цього спекотного й сухого року короїди атакували 245 гектарів лісу в Німеччині. Екологи стверджують, що вони не бачать меж такому розбою комах. Представник Національного парку «Гарц» Фрідхарт Кнолл пояснив: «Ми не звикли до засух тут, у центрі Європи. Люди спроможні до них адаптуватися, зрештою маємо кондиціонери. Але дерева їх не мають. Тож ті з них, котрі не в змозі адаптуватися, вимруть».

Саме тому уряд ФРН інвестував у програму відновлення лісів, що загинули, 800 млн євро. Ідеться про їх очищення, оздоровлення, насадження нових дерев із урахуванням кліматичних змін. Вони виростуть, і німецький ліс матиме інший вигляд.

Тож нині волонтери висаджують дерева в районах, де вони найбільше постраждали від жука-короїда. Замість ялин, котрі рівномірно росли на схилах гір, тут приживаються найрізноманітніші види — дуб, срібляста ялиця. Фахівці вважають, що це сприятиме збереженню лісів для майбутніх поколінь. А лісник Райк Шеффлер розмірковує: «Ми лісу не потрібні, він сам рано чи пізно відновиться. А ось нам він потрібен, навіть як будівельний матеріал — найбільш екологічно чистий, який до того ж відновлюється. Тому ми й насаджуємо зараз нові дерева».

Берлін.

http://www.golos.com.ua/article/337405