Нова лісова стратегія ЄС: про що потрібно знати

Державне агентство лісових ресурсів України 

✔️ Європейська Комісія прийняла Нову лісову стратегію ЄС на 2030 рік, флагманську ініціативу Європейського зеленого курсу, яка ґрунтується на Стратегії ЄС щодо біорізноманіття на 2030 рік.

🌦 Стратегія сприяє скороченню викидів парникових газів щонайменше на 55% до 2030 року та мінімізації зміни клімату в країнах ЄС до 2050 року.

▫️ Охорона, відновлення та стале управління лісами

🌿 Лісова стратегія визначає напрямок та конкретні дії задля збільшення кількості та якості лісів в ЄС, посилення їхнього захисту, відновлення та стійкості.

🌿 Стратегія пропагує найбільш прийнятну для клімату та біорізноманіття практику управління лісами, акцентує на необхідності сталого використання деревної біомаси та заохочує використовувати принципи циркулярної біоекономіки.

▫️ Забезпечення багатофункціональності лісів ЄС

🌿 Стратегія передбачає розробку схем виплат власникам та менеджерам лісів за надання альтернативних екосистемних послуг.

🌿 Зазначена необхідність посилити моніторинг лісів, звітності та збору даних в ЄС. Гармонізований збір даних ЄС у поєднанні зі стратегічним плануванням на рівні держав-членів покаже вичерпну картину стану, розвитку та передбачуваного розвитку лісів ЄС у майбутньому. Так ліси виконуватимуть свої функції щодо клімату, біорізноманіття та економіки.

🗺 Стратегія супроводжується Дорожньою картою посадки трьох мільярдів додаткових дерев по всій Європі до 2030 року з повним дотриманням екологічних принципів – “правильне дерево у правильному місці для правильної мети”🌲.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *