Обласна лікарня чи ліс: що обрати?

Восток SOS

📢Фестиваль думок, це простір складних дискусій та пошуку спільних рішень. Вже понад рік в громаді існує дискусія про нову обласну лікарню в Луганській області. З одного боку пандемія COVID-19 показала потребу в забезпеченні ліжками для гострих хворих, яких не вистачає в Луганській області. З іншого боку, унікальні насадження соснового лісу є необхідними в постіндустріальному районі. Багато країн Європи зараз тільки починають висаджувати ліси, які багато десятиліть існують в місті Сєвєродонецьк. Але і надання якісних медичних послуг, це відчуття особистого комфорту в громаді.

❗Чи є доцільним жертвувати зеленими насадженнями або є можливість віднайти іншу територію для побудови нового сучасного лікувально-діагностичного центру. Багато містян дійсно виступили проти вирубки лісу заради будівництва лікарні. Але керівництво міста поки не передумало. Чи вдасться знайти компроміс — говоримо з представниками влади й громадськості Сєвєродонецька. Детально у відеозаписі дискусії.

Учасники обговорення:

  • Юрій Стогнієв — директор Департаменту охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації.
  • Сергій Руденко — заступник начальника Державної екологічної інспекції у Луганській області.
  • Олена Ніжельська — голова ГО Кризовий медіацентр «Сіверський Донець».
  • Оксана Чіпіжна — Координаторка адвокаційної компанії по збереженню лісу у 81 мікрорайоні. Представник Луганської обласної клінічної лікарні.

Модераторка: Тетяна Гуменюк, громадська активістка (м. Обухів)

📌Фестиваль відбувся завдяки спільним зусиллям Благодійного фонду Восток SOS та естонської організації Mondo за фінансової підтримки Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках восьмого раунду програми «Development Cooperation Partnership Program», фонду співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Естонії та Посольства Естонської Республіки в Україні.