Обращение к читателям сайта Открытый лес

 17/09/2023 

Інформація ГО “Відкритий ліс”

Уважаемые читатели нашего сайта

ГО «Открытый лес» начинает новый этап своей работы. От наблюдения и информирования мы переходим к анализу и активному участию в лесной жизни. При этом наши принципы остались прежними:

Лес принадлежит народу и народ вправе знать что с ним и вокруг него происходит;

 Лес многоцелевой и ограниченный ресурс, пользование которым требует наличия научного фундамента, профессионального управления и разумного компромисса между достижением разных целей;

Будучи народным достоянием лес должен управляться высоко профессиональными специалистами способными открыто и понятно обосновать  свои действия. Людям безграмотным, а также стяжателям и лжецам в лесу не место;

Использование леса и его ресурсов всегда связано с конфликтами и противоречиями. Их решение надо искать открыто, аргументированно и доброжелательно. Основные инструменты для этого – публичные дебаты специалистов представляющих разую точку зрения.

Подчеркивая многоцелевую роль леса мы всегда старались уделять равное внимание различным сегментам лесного сектора (лесное хозяйство, лесозаготовка, деревообработка, торговля и др.) и различным группам интересов связанных с лесом (природа, наука, охота, правовая защита и т.д.). Не всегда мы видели шаги навстречу, но подобного подхода мы будем придерживаться и в будущем.

На данном этапе целевой аудиторией для нас становятся члены ГО «Открытый лес». Вступить в нашу организацию может каждый, кто разделяет наши принципы и выполнит ряд формальностей, вытекающих из Закона об общественных организациях. Прежде всего необходимо написать заявление о вступлении в ГО «Открытый лес», заполнить короткую анкету и перечислить членские взносы, которые уменьшены в два раза и сейчас составляют 500 грн. в год. Для членов ГО будет открыт полный доступ к сайту и предусмотрены специальные рассылки и другие бонусы о которых мы поговорим позже.

Также мы откроем полный доступ к сайту тем, кто финансово поддерживает нашу работу. Донат в размере 50 грн или 1 евро  открывает полный доступ к сайту на месяц.

Для всех остальных доступ к  материалам  сайта будет ограничен. Однако  разделы «Інформація ГО “Відкритий ліс”, «Про головне», «Центральні події», а также часть новостной ленты будут открыты для всех. Нам жаль вводить ограничения,  но это вынужденная мера. Насколько она окажется эффективной и длительной покажет  время. 

Сайт немного изменился. Добавлено два новых раздела («Інформація ГО “Відкритий ліс «Центральні події») с очевидным содержанием и более компактно  представлены тематические разделы. Теперь на виду только три раздела: «Лісове господарство», «Природа та охорона природи» и «Деревообробка». Над каждым из них размещена строка с названием других  разделов на которые можно перейти одним щелчком мыши. Рядом с заголовком любого материала стоит изображение замка, вид которого указывает открыт или закрыт материал для категории читателей к которой Вы относитесь.

В заключение короткие ремарки:

– материалы написанные специально для сайта размещаются в открытом доступе в разделе главное;

– требования к этике остаются прежними

– срок рекламы, прерванной нашим отсутствием в публичной плоскости продлевается на два месяца.

Исчерпывающие инструкции  для желающих влиться в наш коллектив и готовых оказать благотворительную помощь для продолжения и развития нашей деятельности будут приведены отдельно.

Хотелось бы чтобы леса и лесной сектор страны стали предметом нашей национальной гордости. Природа все для этого нам дала. Однако самой собою это не произойдет…

Берегите себя и близких. Не бойтесь смотреть в глаза правде и называть вещи своими именами.  Не пасуйте перед негодяями, не  опускайте рук перед трудностями  и помните, что всех нас будут судить по делам. 

С уважением и благодарностью ко всем кто был с нами на протяжении многих лет и надеждой на эффективное сотрудничество в будущем.

Руководитель ГО “Открытый лес”     Михаил Попков  ( или МП , как уже привыкли наши давние пользователи)

https://www.openforest.org.ua/266633/

***

Звернення до читачів від редактора сайту

 17/09/2023 

Інформація ГО “Відкритий ліс”

Я, Валерій Подкоритов, вже тривалий час є автором і одним із модераторів розділу деревообробки на сайті «Відкритий ліс», маючи за плечима багатий практичний досвід на позиції директора великої деревообробної компанії, а також менеджера із закупівель та збуту, ЗЕД, логістики, кадрів , адміністратора сайту, аналітика, перекладача-референта, переговорника, куратора регіональної асоціації деревообробників, а до цього офіцерська служба на командних посадах у Збройних Силах України.

Загалом, займався багатьма питаннями в різних сферах та напрямках, при цьому не було нічого такого з минулого досвіду, який би мені не став у пригоді в подальшій повсякденній практиці, в тому числі і в деревообробці і, зокрема, на позиції модератора сайту. Набутий досвід дозволяє миттєво та всебічно оцінити важливість інформації та оперативно донести її до відвідувачів сайту.

Спочатку сайт «Відкритий ліс» був переважно лісової спрямованості з легким вкрапленням деревообробної тематики. З’явився окремий сайт «Відкритий ліс Про» з деревообробки. Потім відбулося злиття двох сайтів в один спільний, який після деякої модернізації відкрився у новому форматі.

Редакційна рада сайту ставиться відповідально до розміщення інформаційного матеріалу, відбираючи найактуальніший та злободенніший. Наприклад, в умовах кризи на лісовому ринку та в лісопильному виробництві, розміщуємо статтю: «Рекордний рівень інвестицій у лісопильну промисловість Швеції», з якої випливає, що підприємства, які приділяють увагу інвестиційній діяльності, не тільки тримаються на плаву, а й отримують значний прибуток. У статті вказані напрямки такої інвестиційної діяльності:

• оптимізацію прибутковості

• підвищення енергоефективності

• сушіння в печах

• створення доданої вартості

В умовах обмеженої доступності та скорочення заготівлі круглого лісу в зоні ризику закриття виробництва можуть виявитися менш ефективними або менш прибутковими підприємствами.

Це повною мірою стосується й України. Таким чином, зі статті можна отримати практичні рекомендації, які можуть лягти в основу плану підвищення ефективності конкретного українського підприємства з урахуванням світового досвіду.

І це лише один наведений приклад, як із інформаційної замітки можна отримати практичну користь для свого підприємства. А є багато інших. Як, наприклад, модернізувати своє виробництво відповідно до сучасних технологічних вимог, почерпнутих із статей. Якщо, звичайно, уважно читати статті та виділяти з них ключові моменти, на підставі яких можна провести власний маркетинг і, наприклад, розробити свій план модернізації.

Як кажуть, розумному достатньо і натяку. Саме такі натяки та розміщуються на сторінках сайту. Коли я був директором, мої підлеглі підприємства не тільки були підписані на сайт «Відкритий ліс», а й фахівці компанії регулярно обговорювали інформацію сайту та використовували її в мозкових штурмах щодо вирішення поточних виробничих проблем.

Деревообробка та Бізнес не можуть існувати ізольовано від інших сфер людської діяльності. Тому на сайті дається інформація та за іншими розділами: політика, економіка, наука, технологія, корупція, війна та іншим, які безпосередньо впливають на ведення бізнесу.

Наведений на сайті світовий досвід лісового ринку та деревообробки також сприяє формуванню більш реального сприйняття внутрішнього лісового ринку та формуванню власних вимог до органів влади щодо створення найбільш сприятливих умов для ведення бізнесу.

Чому в країнах Заходу одна національна асоціація лісопильної промисловості вирішує всі проблемні питання галузі на рівні уряду, а в Україні 20 профільних асоціацій діють хтось у ліс, хтось по дрова, а віз і нині там? Підказки відповіді на це питання ви вдосталь знайдете на сторінках сайту.

Актуальність та злободенність інформації на сайті можна було б ще значніше підвищити, якби був зворотний зв’язок у вигляді коментарів та побажань. На жаль, у цьому плані реагують лише близько 1% відвідувачів сайту. При цьому невідомо скільки з них є деревообробниками, які, зважаючи на все, віддають перевагу анонімності. А даремно, цей прояв апатії не сприяє вирішенню проблем. Якщо це пов’язано з небажанням “світити” своє реальне ім’я, то завжди можна прикритися “ніком” (псевдонімом). Та сама анонімність, але дозволяє відкрито висловити свою думку, що багато хто і робить. Щоправда, при цьому усі бонуси може дістатись лише «ніку». Якщо ж використати реальне ім’я, то можна завоювати популярність та визнання в інформаційному просторі, а це вже дорого коштує.

У планах адміністрації сайту планується проводити регулярні загальнонаціональні опитування, на підставі яких можна виявляти тенденції розвитку деревообробки та інші явища та напрямки спільних зусиль діяльності.

Але сайт має проблеми з фінансуванням. До війни місячна передплата на сайт коштувала 100 грн на місяць. Із початком війни сайт став безкоштовним. Але найважливіша інформація із західних джерел, особливо пов’язана з цінами, коштує іноді чималих грошей. У той же час, всі накопичення від передплати вичерпалися, а пожертвування від відвідувачів на сайт не надходили. У зв’язку з цим ми змушені знову ввести передплату на сайт за ціною пачки цигарок (або чотирьох чашок кави). Для бізнесменів це незначна сума, а для сайту це можливість триматися на інформаційному плаву.

Спільними зусиллями сайт може стати інформаційною платформою, що об’єднує лісників та деревообробників на національному рівні. Тим паче, що веб-сайт вже досить розкручений і має велику аудиторію гостей. На сьогоднішній день такої незалежної платформи, за винятком ГО «Відкритий ліс» в інформаційному просторі не існує.

«Є у світі багато такого, чого ми не знаємо і про що навіть не здогадуємось». Саме допомогти у його відкритті і покликаний сайт «Відкритий ліс».

З повагою та найкращими побажаннями,

Модератор сайту «Відкритий ліс» (Деревообробка)
Валерій Подкоритов

https://www.openforest.org.ua/266634/

Loading