Охорону лісів від пожеж посилено

12.05.2021

З метою попередження виникнення пожеж у лісових насадженнях державна лісова охорона вживає комплекс заходів для зміцнення пожежної безпеки в лісах Кіровоградщини.

На випадок гасіння великих лісових пожеж у лісгоспах створено резерви паливно-мастильних матеріалів не менше 200 літрів у кожному лісництві. У всіх структурних підрозділах створено команди пожежогасіння із числа працюючих та діють пункти накопичення протипожежного інвентарю.

Мобільні групи у складі лісівників та працівників ДСНС і Національної поліції постійно здійснюють патрулювання лісових масивів з метою попередження порушення населенням правил пожежної безпеки. У період підвищеної пожежної небезпеки встановлюється цілодобове чергування на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.

У лісогосподарських підприємствах в наявності є 2 пожежних автомобілі, 5 лісопожежних модулів на пристосованій техніці, 3 лісових пожежних модулі на базі автомобілів УАЗ, 300 ранцевих лісових вогнегасників, 31 мотопомпа, 2 квадрокоптери.

У лісових господарствах працюють 3 телевізійнісистемиспостереження за лісовимимасивами, які дозволяють виявитиосередкизагорянь на початковійстадії та не допуститирозповсюдженнявогню на значнітериторії. У Світловодському лісовому господарстві діє лісова пожежна станція.

Станом на 12 травня працівниками державної лісової охорони проведено 498 рейдів по виявленню порушників Правил пожежної безпеки в лісах.

Лісгоспами створено 173 км мінералізованих смуг та проведено догляд за ними протяжністю 910 км. Перекрито 1251 позапланову дорогу в лісових масивах, виставлено 285 штук наглядної агітації на протипожежну тематику вздовж автошляхів та в місцях масового відпочинку населення.

Спільно з підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій у квітні на базі ДП «Світловодськийлісгосп» проведено практичні навчання з виявлення та ліквідації лісових пожеж.

Нинішньої весни пожеж у лісових насадженнях області не сталося.

Обласне управління лісового та мисливського господарства закликає громадян не бути байдужими до навколишнього світу і, перебуваючи на відпочинку в лісі, обережно поводитись із вогнем. Виконуючи елементарні протипожежні правила, можна захистити зелені легені від небезпеки.

Пам’ятаймо: дбаючи про зелені насадження, ми дбаємо і про власне здоров’я та здоров’я нащадків!

Прес-служба
Кіровоградського ОУЛМГ

http://www.lis-kr.gov.ua/news/view/item/12.05.2021-ohoronu-lisiv-vid-pozhezh-posileno