Олег Стариков: Україна може перетворитися на суцільну територію екологічного лиха

09-07-2020 10:07

Олег Стариков

Після страшних весняних лісових пожеж у Київській області (включаючи Чорнобильську зону) у нас палає Луганська. Експерт з питань сектора оборони і безпеки Олег Старіков висловив виданню «Коментарі» думку, що багато в чому винна українська влада

В результаті лісових пожеж, що охопили з 6 липня підконтрольну україньскій владі частину Луганщини, загинули 5 осіб, госпіталізовано більше 30, згоріли десятки будинків. Орієнтовна площа, пройдена вогнем, становить близько 5 тис. га. До гасіння залучено близько 1,5 тисячі осіб і майже три сотні одиниць техніки.

Правоохоронці розглядають три основні версії виникнення пожеж: погодні умови, необережне поводження з вогнем та навмисний підпал.

Ось, що думає з цього приводу експерт з питань сектора оборони і безпеки Олег Старіков:

“Є велика ймовірність, що масштабні лісові пожежі, які охопили Україну (а вони фіксувалися в цьому році практично у всіх частинах країни), є наслідком повного розвалу системи лісового господарства. Розвалу – умисного, з метою безкарно вирубувати ліс і з допомогою різних схем вивозити його з країни.

Почалося це при президентстві Януковича, коли Державне агентство лісових ресурсів України стало використовуватися владою в різного роду схемах. У підсумку замість того, щоб розвивати лісове господарство, його знищували, заробляючи на лісах величезні кошти, які йшли повз скарбниці.

При Порошенко і Зеленском все це продовжили. Ліси знищували під виглядом санітарної вирубки, хоч це була хороша деревина. А сліди замітали нерідко з допомогою пожеж.

Якщо найближчим часом влада не змінить свою позицію, якщо “головним по лісу” не призначать справжнього професіонала, який буде вболівати за нього душею, якщо в кожному регіоні не почнуть цілеспрямовано займатися захистом лісу – Україна незабаром стане не лісо-степом, а просто степом. У підсумку ми втратимо наші чорноземи, перетворившись на територію суцільного екологічного лиха. Проблема буде рівня аварії на ЧАЕС і потопів на заході країни.

Ми самі собі робимо таке, що ніякий диверсант не зробить. Ми самі собі – диверсанти”.

https://comments.ua/ua/opinionto/2196-ukraina-mozhe-peretvoritisya-na-sucil-nu-teritoriyu-ekologichnogo-liha.html