Онлайн-тренінг з охорони лісів. Лекції 1-4

Українська природоохоронна група UNCG

У рамках проекту «Forests in Focus: raising awareness of journalists on forest biodiversity and sustainable forestry practices», який виконує Українська природоохоронна група за підтримки Посольства Фінляндії в Україні, ми провели 4 онлайн лекції, з яких учасники тренінгу дізналися про:

  • • управління українськими лісами,
  • • ліс з точки зору еколога
  • • проблеми і загрози українських лісів
  • • написання журналістських матеріалів про українські ліси.

Ми переконані, що лекції будуть корисні не лише журналістам, але й нашим колегам, активістам, блогерам, громадським діячам та іншим зацікавленим людям. У першій ми розказуємо про юридичні та практичні аспекти: що таке ліс з точки зору законодавства, що таке самосійні ліси, як управляються українськими лісами, що таке лісове господарство, які бувають рубки, як відновлюють ліси і як їх охороняють.

Лекція 1. Як управляти українськими лісами

У першій ми розказуємо про юридичні та практичні аспекти: що таке ліс з точки зору законодавства, що таке самосійні ліси, як управляються українськими лісами, що таке лісове господарство, які бувають рубки, як відновлюють ліси і як їх охороняють.

Лекція 2. Що таке ліс з точки зору еколога

Друга лекція – про екологічну складову. У ній розказуємо про те, що таке біорізноманіття, екосистема та оселище, чому ліс – це не просто купа дерев, хто може мешкати у лісах, що таке природно-заповідний фонд та Смарагдова мережа, що таке праліс і чому екосистемні послуги – це підхід майбутнього.

Лекція 3. Загрози українським лісам

Третя лекція – про загрози українських лісів. Вона допомагає зрозуміти, що таке стале ведення лісового господарства, і чому незаконні рубки – не єдина загроза наших лісів. Якщо більш детально, то розказуємо про деградацію лісів, фрагментацію та інвазійні види, зміну клімату та її вплив на ліси, наводимо купу прикладів з лісів України.

Лекція 4. Як і чому пишуть про ліс?

Четверта лекція – про ЗМІ. Розказуємо, що взагалі пишуть про ліс, чому ця тема цікава для читачів, які типові недоліки у матеріалах про ліс і як їх можна уникнути, де брати інформацію про охорону лісів і, найголовніше, чому роль ЗМІ у збереженні лісів – надважлива.