Особисте.”Диверсанти лісової мафії” : хто і як намагається “підірвати” законопроєкт № 4197-д “Про ринок деревини”?

ДУМКА ОЛЕКСАНДР МІСЮРА  
ГРУ 15, 2021 

Президент України заявив про спроби дестабілізувати ситуацію всередині України. Але чи знає Володимир Зеленський, що серед оточення, ймовірно, є чиновники, які заради збереження багатомільярдної корупції у лісовій галузі, “розхитують човна”?

Чи спроста, наприклад, армія ботів в соціальних мережах враз, наче по команді, розпочала інформаційні диверсії, спрямовані на дискредитацію ідеї законодавчого врегулювання торгівлі лісом-кругляком. І робить це зухвало та агресивно. Про це поговоримо нижче.

Законопроєкт №4197-д “Про ринок деревини“, який Верховна Рада України нарешті ухвалила у першому читанні, безумовно містить багато недоліків, але дає найбільший “залізобетонний” плюс – прозорі та зрозумілі для всіх однакові правила торгівлі лісом-кругляком, пиломатеріалами та відходами від переробки лісу, які неможливо змінити за день чи два в догоду тих чи інших груп впливу.

Саме тому ідею законодавчого врегулювання правил торгівлі лісом, як гарантію стабільності таких правил,  вороже сприймають усі, хто роками в “ручному” режимі розпоряджається лісовими ресурсами,  а також мало не щодня переписує правила торгівлі, через брак відповідного акта законодавства.

Схожі паралелі можна провести із законом “Про деолігархацію” (“Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”).

Олігархи не так злякалися самого тексту закону. Його, можливо, недосконалих техніко-юридичних конструкцій, як самої ідеї, що їх апетити, вплив, діяльність можна законодавчо регулювати, обмежувати та стримувати.

Ось і в проголосованому Верховною Радою України проєкті Закону “Про ринок деревини”, замовники, автори та виконавці інтелектуальних багатомільярдних “схем” дербану лісових ресурсів, на мою, Олександра Місюри, думку сполохалися не змісту закону, описаних у ньому новел порядку, способів, форм торгівлі лісом, як самої ідеї, що правила можуть бути однаковими для всіх деревообробників і їх не можливо змінювати щотижня в той чи інший бік.

Через ці причини можна зустріти трагікомічні спроби всіляко “підірвати” цей резонансний законопроєкт. Доходить до абсурду: хто ще вчора боролися проти 100% продажу всієї деревини через Прозоро.Продажі, сьогодні вже гучно заявляють про необхідність торгів тільки через електронні аукціони!

Нагадаю, рік тому Міндовкілля розробило проєкт Постанови (в продовження Постанови КМУ №1178), Кабінет Міністрів України уже мав десятки разів винести на розгляд питання про продаж усієї деревини (100%) через Прозоро.Продажі. Але з невідомих причин Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, чомусь, не виносить це питання на голосування.

Маючи серйозний досвід відстоювання громадянських прав і свобод, я нещодавно оприлюднив факти, котрі вказують на те, що державні підприємства і установи, зокрема Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр, окремі лісгоспи та обласні управління лісомисливського господарства свідомо приховують інформацію про торгівлю лісом. Тому прийшлося в судовому порядку вимагати доступу до публічної інформації.

Утім, постановлені іменем України судові рішення, якими визнано протиправною діяльність приховувачів публічної інформації – не допомагають! Державні підприємства й надалі вперто не надають доступу до інформації про те скільки, кому і за якими саме цінами продали лісу-кругляку.

Ботоферми, як інструмент інформаційних диверсій

Водночас, публікація на тему “Олександр Місюра вимагає припинити приховування даних про торгівлю круглим лісом. (Документ)” побіжно викрила ймовірну частину мережі ботів. Ці віртуальні “істоти” не лише розпалюють реальну ворожнечу, а й сіють розбрат, намагаючись дестабілізувати ситуацію і, за будь-яку ціну, перешкодити ухваленню довгоочікуваного Закону “Про ринок деревини”.

Під згаданою публікацією у Facebook відразу з’явилося чимало дизлайків і сумнівних коментарів. При більш детальному аналізі з’ясувалося, що більшість – нещодавно створені боти з різними іменами, статтю та фотографіями, з кількома особами в друзях.

Ось лише деякі з фейкових акаунтів (ботів):

«Сергій Остапенко»
«Євген Олегович»
«Дарина Гейко»
 «Наталія Пилипенко»
«Олена Онищенко»
«Віталій Татушенко»
«Денис Синица»
 «Влад Временный»

Показово, що діють вони у публічному інформаційному просторі командно, зграєю. З метою протидії подальшому ухваленню Закону “Про ринок деревини”, котрий в ході підготовки до другого читання максимально опрацьовується широким колом депутатів, експертів та представників суб’єктів господарювання і громадськості.

Також поруч із такими фантомними профілями у Фейсбуці (окремі активовані буквально напередодні – О.М.), проти законопроєкту №4197-д синхронно діє директор Асоціації “Біржові та електронні майданчики” Олег Падалка. Він, на мій погляд, лобіює інтереси ТБ “Українська енергетична біржа” та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Чи є це співпадінням? Невідомо. Втім, уже 01 грудня 2021 року, фейкові “Сергій Остапенко” та “Влад Временный” розпочали розганяти покриті пилом інсинуації 2020 року проти тих, хто підтримує закон “Про ринок деревини”. Ці боти роблять свою брудну справу і сьогодні.

Тіньова торгівля лісом і торгівля тілом – що спільного?

Схоже, що учасники багатомільярдних інтелектуальних “схем” давно ведуть гібридні, в тому числі, інформаційні війни проти реформ та тих громадян, які вимагають відкритості та прозорості у справі використання лісових природних ресурсів в Україні.

До прикладу, так званий “Громов” – начебто активний викривач недоліків у роботі лісгоспів Житомирщини, а не може достеменно пояснити, як понад сотня тисяч готівки хабаря опинилися в його трусах. Цей же “активіст” якось полишив рідне місто аби “змастирити” проти мене, Місюри Олександра, інфо-провокацію. На чиє замовлення? Здогадайтеся самі.

Більше того, горе активіст умудрився спробувати перед оприлюдненням провокацій шантажувати мене і, найбільш ймовірно, розраховував отримати у звичній для нього манері гроші.

Десятки, якщо не сотні таких інформаційних провокацій, комбінованих з кошмаренням від місцевих силовиків відбувається щодня протягом 2021 року.

А все почалося з того дня, відколи я, Місюра Олександр, публічно розпочав критикувати багатомільярдні схеми лісових господарств та вимагати системних реформ лісової галузі.

До речі, жодні поважні видання чи професійні журналісти не підхопили “вихлопу” “активіста” Громова – носія валюти у брудній спідній білизні з його не менш нечистим “розслідуванням”. А точніше, як йдеться у кримінальному провадженні щодо походеньок Громова “активіста”-вимагача, дій, “направлених на неправдиве висвітлення діяльності в негативному світлі, а також поширення іншої неправдивої інформації“.

Натомість, лісова мафія заходилася “легалізовувати” фейки, покликані мене дискредитувати, іншими шляхами – через місцеву “жовту” пресу та розганяючи завдяки ботам такі провокації у соціальних мережах!

Усе б нічого, якби не примітна обставина у цих “війнах”, що керівником Житомирського ОУЛМГ, де розгорнув активну діяльність пан “Громов”, є молодий і “успішний” виходець із Волині Віктор Сахнюк, який перед призначенням на Житомирщину “набивав руку” першим заступником керівника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка.

В результаті Житомирське та Волинське управління лісового та мисливського господарства стали лідерами з організації так званої державної переробки лісу – багатомільярдної, на мій погляд, корупційної “схеми” використання лісових ресурсів.

Чи не за це обидва начальники – кар’єрний “хрещений батько” і “похресник” – отримали почесне звання “Заслужений лісівник України”, а нині в закордонних вояжах репрезентуються, як провідні українські “реформатори”?

“Вивчаємо реформу лісового господарства”, – Юрій Болоховець (по центру) з робочим візитом у Латвії в супроводі Віктора Сахнюка (крайній ліворуч) та Олександра Кватирка (третій зліва)/Джерело: Facebook

А ось згаданий вище “активіст” з гучним атмосферно-акустичним чужим прізвищем Громов (від власного родового призвіща цей пан чомусь відмовився) і з не менш лункою автобіографією, в якій було і хуліганство з шахрайством, і торгівля власним тілом валютного проститута-жиголо ціною $300 за годину, тепер уже вільно (не так давно випустили з-під варти під заставу) відвідує навіть засідання Колегії Держлісагентства. Повчаючи всіх обласних начальників лісових та мисливських господарств-держслужбовців, як “правильно жити” та “правильно працювати”. Невже знову взявся звично “відпрацьовувати” чергові замовлення ?

Коли ж пильно відстежити дрібниці, то можна виявити диявола – вигодонабувачів багатомільярдних інтелектуальних “схем” у лісовій галузі. Які, ймовірно, утримують таких ось власних “активістів” та “ЗМІ”, начальників, з якими легко домовлятися, організовувати та реалізовувати «схеми». При потребі, нацьковуючи їх на незгідних з корупцією підприємців та дружньо дестабілізувати ситуацію навколо становлення прозорого ринку деревини з однаковими для всіх правилами.

Команда ймовірних корупціонерів у лісовій галузі, на мою думку, хоче сформувати “потрібну” суспільну думку для збереження подальшого доступу до годівниці та «ручного» контролю за процесом торгівлі деревиною. Саме тому “команда” вдається і до прямих та непрямих методів впливу на інформаційний простір, серед яких є і створення бото-ферм та поширення замовних статей в соціальних мережах.

Які висновки можна зробити?

Автори та бенефіціари “схем” в лісовій галузі бачать небезпеку в Законі України №4197-д “Про ринок деревини”. Оскільки через відповідний закон можуть втрати контроль над багатомільярдними сірими потоками обігу деревини та ручний контроль над використання лісу-кругляку, втратити схему так званої державної переробки лісу.

Саме тому-то й вдаються до цинічних провокацій і дій, які містять елементи відвертих диверсій супроти економічної стабільності України.

Зухвала протидія законодавчому регулюванню ринку деревини має переконати народних депутатів у зворотному: опрацьований до наступного пленарного розгляду законопроєкт №4197-д не лише на словах сформує європейську транспарентність ресурсної діяльності у лісовій галузі, а на ділі забезпечить економічний розвиток та суверенітет Української Держави.

Loading