«Пеньки, замасковані гілляками»: на Самбірщині виявили нову незаконну вирубку дерев

Сьогодні, 05-07-2021 11:49

У селі Плоске Стрілківської громади виявили сотні пеньків без жодного клейма. Зрубану деревину тягають волоком. В одному лісовому масиві – вісім доріг. А ведеться незаконна рубка зовсім неподалік самого села, за кілометр від центральної дороги.

Про це  повідомив громадський активіст Василь Курій, передає LMN.

  «До мене звернулись журналісти німецького каналу ZDF. Знаючи про те, що в Україні багато незаконних рубок, захотіли побачити все на власні очі та відзняти матеріал. Учора приїхали, сьогодні вибирали село так, щоб до лісу можна було максимально близько під’їхати машиною. Зупинились на Плоскому. З дороги здавалось – все добре з лісом, а зайшли трохи далі і звична картина. Пеньки, замасковані гілляками, в лісі багато доріг, якими тягають зрубане», – розповідає Василь Курій.

 Лісокористувачем масиву у Плоському є Старосамбірський держлісгосп. На місце рубки викликали поліцейських. Ті відкрили кримінальне провадження. У його межах до розслідування залучатимуть екоінспекцію, яка визначатиме масштаби рубок та завданої шкоди.

«Наша громада небагата. Від рубки, що відбувається незаконно, громада не отримує жодної користі та вигоди. І найгірше, що так скрізь. Де взяти час і сили, щоб боротися проти механізму знищення та геноциду державним підприємством?» – додає Василь Курій.

 Leopolis.news

http://leopolis.news/post/45428/penky-zamaskovani-gillyakamy-na-sambirshchyni-vyyavyly-novu–nezakonnu-vyrubku-derev