Підготовка до пожежонебезпечного періоду: лісівники Столичного лісового офісу перевіряють сили та засоби

Столичний лісовий офіс

З настанням весни у лісі розпочинається пожежонебезпечний період. Тепла погода, сухе минулорічне листя і трава – все це сприяє розвитку масштабних пожеж.

У філіях Київської та Житомирської областей триває активна підготовка сил та засобів для гасіння та проведення профілактики виникнення лісових пожеж.

У боротьбі з лісовими пожежами дуже важливим є вчасне їхнє виявлення та локалізація. Для цього у філіях Столичного лісового офісу функціонують спостережні пункти, які обладнані телевізійними системами спостереження за лісовими масивами. Найближчим часом запрацює трирівнева система контролю за лісовими масивами, до якої вже підключені системи відеоспостереження усіх філій Житомирської області. Наразі розпочинається підключення до системи філій Київської області.

Важливим заходом є охорона лісів від пожеж, але найбільшим громадянським обов’язком лісівників є захист держави в умовах воєнного стану. На цю тему в столичному офісі провели семінар з питань організації захисту від несанкціонованого доступу до телевізійних систем спостереження, які використовуються лісівниками для нагляду за лісовими масивами.

Разом з тим лісові масиви постійно перебувають під пильним наглядом державної лісової охорони. У минулому році у Київській та Житомирській областях було проведено понад 1400 рейдів та виявлено 32 порушників правил пожежної безпеки у лісах.

Облаштування пожежних водойм – важливе завдання для лісівників, адже відсутність води може стати великою проблемою при гасінні пожежі. У філіях Столичного лісового офісу облаштовано 1030 пожежних водойм, які нанесені на спеціальну карту із зазначенням координат. Доступ до цієї карти мають усі, хто залучається до гасіння лісових пожеж. Таким чином роботи з ліквідації загорянь проводяться оперативно та злагоджено.

Крім цього, у минулому році у Київській та Житомирській областях було влаштовано 6,5 тис. км нових мінералізованих смуг та проведено догляд за наявними смугами протяжністю 27,6 тис. км.

На сьогодні у філіях Столичного лісового офісу діє 43 лісові пожежні станції, які укомплектовані пожежними автомобілями та відповідною технікою.

До слова, у 2020 році Житомирщина сильно постраждала від лісових пожеж, коли вогонь знищив понад 43 тисячі гектарів лісу. Тоді на масштаби поширення вогню вплинула недостатня кількість засобів, що дають змогу виявляти пожежі на ранній стадії. Однак ситуація значно покращилася завдяки впровадженню трирівневої системи контролю за лісовими масивами, що сприяло швидкому виявленню та миттєвому реагуванню на ліквідацію лісових пожеж.

Нагадуємо, що на період дії воєнного стану відвідування лісів у Київській та Житомирській областях заборонено! Натомість відпочивати можна у спеціально відведених для цього рекреаційних пунктах.

Бережіть себе, ліси та Україну!

Loading