Підказка для Прем’єра, де можна створити робочі місця

На думку поліщуків, чим швидше уряд візьметься за практичне втілення закону про легалізацію видобутку бурштину на Поліссі, тим скоріше почнуть надходити кошти до бюджету.

Я живу в поліському районі Рівненщини, який багатий на бурштин. Чимало років чекали закону про легалізацію бурштину. Нарешті нинішнє скликання парламенту прийняло закон, а Президент підписав його. Тобто, він фактично набрав чинності.

У нас зажевріла надія, що після цього багато поліщуків будуть офіційно задіяні у легальному видобутку бурштину, бо, чесно кажучи, надокучило старателям втікати, наче зайці, від поліції. Їм хочеться працювати легально. Тому уважно стежимо за діями уряду, коли ж нарешті почнеться практична реалізація цього закону. Поки що чули тільки, що Рівненська ОДА вибрала і подала уряду перелік ділянок, які будуть виставлені на аукціон для продажу права освоювати їх і видобувати на них бурштин. А далі — тиша. Ніякої більше інформації.

Складається враження, що той закон поклали під сукно. Цим користуються тіньові ділки: нелегальні старателі і далі фактично перетворюють поліські ліси в місячні пейзажі, заробляючи величезні кошти, минаючи державну казну. І це тоді, коли уряд бере позики, кредити, щоб її наповнити.

Отож, на думку поліщуків, чим швидше уряд візьметься за практичне втілення закону про легалізацію видобутку бурштину на Поліссі, тим скоріше почнуть надходити кошти до бюджету, тим скоріше створюватимуться нові робочі місця, а відтак знизиться градус соціального напруження серед мешканців бурштиноносних районів Рівненщини, які отримають можливість від держави офіційно заробляти на життя собі та своїм сім’ям.

Рокитнівський район.

http://www.golos.com.ua/article/331290