Підпали на Свалявщині фіксуватимуть 25 активістів, восьмеро із яких мають сертифікати пілотів дронів

Перші відео підпалювачів – уже в поліції

Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, на закарпатській Свалявщині активісти з ініціативної молодіжної групи “Свалявщина” зафіксували за допомогою квадрокоптера перших паліїв сухої трави, зняли їх на відео та передали їхні дані поліції.

Як повідомив у коментарі кореспондентові Укрінформу активіст молодіжної групи “Свалявщина” Василь Петрус, і це мало місце 25 березня, і це був перший виліт на дроні з метою патрулювання території.

“Ми просто вилетіли зранку, і буквально одразу ж зафіксували на полі трьох дорослих чоловіків, один із них був із сином, вони палили траву. Поруч із тим полем ліс. Ми підлетіли ближче з дроном, чоловіки помітили це, один із них почав тікати на своєму транспортному засобі. Нам вдалося зняти на відео і його, і його скутер, і двір, куди він на ньому заїхав,” – розповів Петрус. Він додав, що всі ці дані згодом передали в поліцію.

Як підтвердили в поліції, наразі поліцейські перевіряють даний факт підпалу та вивчають відео.

Також, як повідомив Петрус, ініціативна група продовжуватиме патрулювання місцевості в Свалявській та Неліпинській тергромадах.

“Інформація про наші дії за допомогою соцмереж та сарафанного радіо швидко поширюється в громаді, ми маємо надію, що люди звернуть увагу, та цьогоріч у нас буде менше підпалів сухої рослинності,” – каже активіст.

Патрулювати територію мають намір щодня. В організації є 25 молодих людей, восьмеро із них мають сертифікати пілотів дронів, які отримали на навчаннях в рамках грантового екологічного проєкту. Проводитимуть також спільні патрулювання із представниками ДСНС та лісівників.

Ініціативна група відслідковуватиме також та виявлятиме факти несанкціонованого вивезення сміття на території своїх громад.

Як раніше повідомлявло Закарпаття онлайн, 24 березня на Закарпатті спалахнула масштабна пожежа в соціальному містечку в Тереблі через підпал сухостою поблизуВигоріли 1200 квадратних метрів даху двох житлових будівель.

Ще тиждень до цього на Закарпатті через підпал сухої рослинності горіла Долина нарцисів на Хустщині.27 березня 2021р

https://zakarpattya.net.ua/News/210650-Pidpaly-na-Svaliavshchyni-fiksuvatymut-25-aktyvistiv-vosmero-iz-iakykh-maiut-sertyfikaty-pilotiv-droniv