“Пластикова” криза вже тут: з роками зникнуть тварини та ліси — вчені б’ють на сполох

10 февраля, 07:30

У Всесвітньому фонді дикої природи спрогнозували зникнення деяких представників флори та фауни.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги! Підписатися

Вже найближчим часом можуть зникнути з лиця планети коралові рифи, мангрові ліси, тюлені-монахи та кашалоти. Про це йдеться у звіті, оприлюдненому на сайті WWF.

У публікації на сайті зазначають, що причиною зникнення зазначених представників дикої природи спричинене подальшою кризою пластикових відходів, глобальним потеплінням та надмірним виловом риби.

Вчені, до яких звернулися спеціалісти Фонду з’ясували, що рівень забруднення океанів перевищив безпечний для екосистеми.

"Пластикова" криза вже тут: з роками зникнуть тварини та ліси — вчені б'ють на сполох - Фото 1

Дослідники визначили, що концентрація мікропластику є набагато вищою за допустиму в Середземному, Східно-Китайському і Жовтому морях, а також в арктичному крижаному покриві. Через це є велика ймовірність втратити рослини та тварин.

За прогнозами Фонду до 20240 року пластику в океані стане вдвічі більше. А у 2100 році кількість відходів з пластику зросте у 50 разів.

"Пластикова" криза вже тут: з роками зникнуть тварини та ліси — вчені б'ють на сполох - Фото 2

З висновків фонду – забруднення океану пластиком незворотне. За словами директора морської програми WWF у Німеччині Хайке Веспером, концентрація мікро та нанопластиків буде продовжувати зростати.

На думку екологів, слід боротися не з наслідками, а розв’язувати проблему в зародку.

https://my.ua/news/cluster/2022-02-10-plastikova-kriza-vzhe-tut-z-rokami-zniknut-tvarini-ta-lisi-vcheni-b-iut-na-spolokh

Loading