Поблизу Черкас засихає сосновий ліс (ВІДЕО)

25 червня 2021, 12:37

Всихання насаджень сосни поблизу Черкас зафіксували з квадрокоптера лісівники Черкаського держлісгоспу. Вік насаджень – близько 140 років.

Головні причини всихання та масового ослаблення лісів Черкаського бору – загальний вологодефіцит внаслідок атмосферних посух, пониження ґрунтових вод, глобальні кліматичні зміни. Це, своєю чергою, сприяє стрімкому розмноженню рослин-паразитів, які ослаблюють насадження, призводять до поширення шкідників і хвороб, які спричинюють всихання.

Протягом останнього десятиріччя у Черкаському лісгоспі набуло поширення заселення соснових насаджень омелою австрійською – паразитом, який проростає в дерево і живиться його соком, що призводить до ослаблення окремих деревостанів та загибелі цілих масивів.

Попередньо встановлено, що санітарних рубок потребують понад 100 гектарів насаджень Дахнівського лісництва. В насадженнях, де спостерігається незначне всихання, будуть проведені вибіркові санітарні рубки. На ділянках, де виявлена критична маса сухостою, проведуть суцільні санітарні рубки, на місці яких створять нові насадження.