Поблизу Львова лісники масово вирубують столітні буки

19 июля 2021 23:35 по материалам: Подробности-ТВ автор: Гашенко Христина

Знищення лісу поблизу Львова

Столітні буки – під сокиру. Поблизу Львова вирубують ліс, який називають “місцевою Швейцарією”. Знищують здорові дерева, адже замовникам потрібні добротні колоди. Хто це робить і чи можна їх зупинити?

Ці ліси поблизу об’їзної дороги Львова місцеві називають малою Швейцарією. Тут озера і столітні насадження. А ще – це легені Львова, або ж “свіже” повітря для пацієнтів легеневого центру, що за кілька кілометрів звідси. Майже місяць тому місцеві почули в лісі звук бензопил.

Інна Семенюк, жителька хутора Коп’ятин:

Зранку до вечора ми чуємо: валяться стовбури великих вікових дерев, прямо б’є по серцю!

Галина, жителька хутора Коп’ятин:

Біля мого будинку місяць валиться ліс і я не знаю, що відбувається.

Лісники позначили дерева й почали масово вирубувати столітні буки.

Інна Семенюк, жителька хутора Коп’ятин:

Карпати знищені, вирубані. і тепер пересувається це прагнення – вирубувати здорові ліси прямо біля великого гарного міста.

Рубати дерева у “львівській Швейцарії” лісники право мають. Кажуть, усі дозволи є. То ж під пилу потрапили насадження з трьох ділянок. Лише з однієї заплановано вирубати 130 кубічних метрів деревини, а це майже 6 лісовозів.

Скільки це варварство буде тривати? – На даній ділянці рубка буде тривати до кінця року.

Під пилу потрапляють як хворі, так і здорові буки. Особливий інтерес лісників до дерев, на яких можна добряче заробити. Цього навіть на камеру не приховує головний лісничий державного підприємства “Львівський лісгосп”.

Роман Коваль, головний лісничий ДП “Львівський лісгосп”:

Це особливості ведення лісового господарства. Гнилого лісу споживачам не треба, їм потрібен переважно здоровий ліс.

На ділянці, де вирубали дерева, хаотично розкидані гілля та гнилі стовбури. Їх лісники прибрати не планують, бо ж це фінансово невигідно.

Андрій Ціж, лісничий ДП “Львівське лісове господарство”:

А хто хоче гнилі дерева? Ви хочете опалювати свій будинок гнилими деревами, чи ви хочете меблі з гнилого дерева? (сміється)

Попередньо в екологічній інспекції Львівщини телефоном підтвердили: усі погодження щодо вирубування дерев поблизу Львова – законні. Тим часом захисник лісів Віталій Майборода певен: дерева в цьому лісі рубають не просто.

Віталій Майборода, громадський діяч:

Ці дерева, буки – чим вони найкращі, тим що вони не мають чорної серцевини. У Бібурському лісгоспі таких рубок проводиться в 10 раз менше. Тому, що там бук не йде на виготовлення плити ОСБ. Абсолютно меркантильні інтереси, – на моє глибоке оціночне судження. Це є абсолютний злочин проти довкілля.

На ринку 1 кубічний метр ділової деревини бука коштує від 3 тисяч гривень. Усі зрубані дерева необхідно прочіпувати. А згодом – офіційно продати на аукціоні.

На ділянці лісники прочіпували наразі лише частину зрубаної ділової деревини. Чи внесли її у всеукраїнську базу даних – дивимося на сайті сервісу перевірки легальності. Пишемо номер бирки, і ось результат. Так, цей зрубаний бук таки зареєстрували. Сподіваємося, і про інші колоди лісники не забудуть.

https://podrobnosti.ua/2412132-poblizu-lvova-lsniki-masovo-virubujut-stoltn-buki.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *