Подія, на яку 6 років чекали природоохоронці

Сьогодні Уряд передав 226 964,7 га у постійне користування Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику. Адже з часу створення заповідника у 2016 році, його землі не були належним чином оформлені.

Тож, нарешті, ці питання будуть впорядковані, а перед установою відкриються ще більші можливості для розвитку своєї діяльності.

226 964,7 га зони відчуження та зони безумовного відселення – це найбільший резерват дикої природи у Європі. Територію Чорнобильського заповідника можна порівняти з площею трьох Києвів, або Дністровського району у Чернівецькій області, чи скажімо, Яворівського району на Львівщині або Бучанського на Київщині. На території заповідника може поміститися 4 Карпатські біосферні заповідники або 5 Національних парків «Синевир» чи 6 Асканій – Нових.

За 6 років існування Чорнобильський заповідник пройшов шлях від реєстрації звичайної бюджетної установи до одного з флагманів впровадження креативних ідей і передових технологій. У 2020 році він був включений до світової бази територій, що охороняються (WDPA) та до системи GBIF з публікацією та оновленням датасетів, у 2022 році отримав Свідоцтво про державну атестацію наукової установи.

Статус законного землекористувача дасть можливість заповіднику більш ефективно виконувати природоохоронні завдання, в тому числі в умовах відновлення після воєнних дій. Крім того, установа зможе розвивати свій потенціал як унікальна міжнародна платформа для наукового співробітництва.

Після оформлення Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник права постійного користування земельними ділянками буде повністю припинена діяльність ДСП “Північна Пуща”, яка пов’язана із веденням лісогосподарства. Натомість, заповідник здійснюватиме виключно природоохоронні заходи, спрямовані на поліпшення та збереження лісових комплексів зони відчуження.

Тож продовжуємо впорядковувати природоохоронну діяльність для збереження неймовірного скарбу Українського народу – унікальної природи нашої землі.

 192 total views,  1 views today