Погодження вирубок лісу в Україні

Інтерактивний інструмент, який допоможе розібратися із заплутаною системою погодження рубок у різних категоріях лісів, складним процесом прийняття рішень, що стоїть за кожним випадком офіційної вирубки та низкою документів і рішень, потрібних для проведення рубки без порушення законодавства.

Візуалізація складається із трьох пов’язаних режимів:

  1. Режим “Етапи” показує, на яких умовних етапах погодження різних типів рубок залучені ті чи інші установи.
  2. Режим “Документи” дає змогу детально розглянути весь шлях погодження рубки у документах.
  3. Режим “Структура” дозволяє побачити ієрархію та зв’язки між особами, установами, та їхніми підрозділами, залученими в процес погодження рубок.

Всі об’єкти інфографіки інтерактивні: наведення курсора на назву організації, документ, етап або будь-який елемент, дозволяє отримати додаткову інформацію про цей об’єкт та властиві йому зв’язки.

https://wwf.ua/logging-interactive-tool/

Відеоінструкція з користування інтерактивним інструментом

Довідково

До лісів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення належать ліси в складі національних природних парків, природних та біосферних заповідників (об’єкти, що мають власну адміністрацію), а також ліси лісгоспів в межах заказників та пам’яток природи загальнодержавного значення. В цій інфографіці інформація про національні парки та біосферні заповідники, стосується лісгоспів, що без вилучення входять в їхні межі.Інфографіка узагальнює процес погодження в межах всіх ПЗФ загальнодержавного значення, єдиною важливою відмінністю є те, що в об’єктах без адміністрації (заказники та пам’ятки природи) в процесі погодження відсутні документи, пов’язані з науково-технічною радою (НТР) по причині її відсутності.

До лісів природно-заповідного фонду місцевого значення належать ліси лісгоспів в межах заказників, пам’яток природи та регіональних ландшафтних парків (останні також можуть мати свою адміністрацію та землю).

Не згадані в інфографіці обмеження:

  1. Заборонені типи рубок в різних об’єктах ПЗФВсі санітарні рубки заборонені в заповідних зонах біосферних заповідників, національних природних і регіональних ландшафтних парків, на території природних заповідників, пам’яток природи, пралісових пам’яток природи, в тому числі в охоронних зонах завширшки не менше подвійної висоти деревостану пралісу, що установлюються навколо пралісових пам’яток природи, в пралісах, квазіпралісах, природних лісах заповідних урочищах.У зонах регульованої і стаціонарної рекреації національних природних парків, буферних зонах біосферних заповідників, на території заказників забороняється проведення суцільних санітарних рубок.Рубки головного користування заборонені майже в усіх категоріях об’єктів природно-заповідного фонду, тому в інфографіці вони розписані лише для лісів поза межами ПЗФ.
  2. Заборони, пов’язані з гніздуванням птахівВсі санітарні рубки заборонені навколо місць гніздування хижих птахів, занесених до Червоної книги України (радіусом 500 метрів), та чорного лелеки (радіусом 1000 метрів), токовищ глухарів, тетеруків (радіусом 300 метрів).
  3. ЛісовпорядкуванняОкрім базового лісовпорядкування, зазначеного в процесі погодження рубок головного користування, яке відбувається раз на десять років, може відбуватися і безперервне лісовпорядкування. Воно здійснюється щорічно і має на меті, зокрема, уточнення поточних планів рубок.

https://t.me/wwfukraine/42