Політолог пояснив, чому ніхто не виходив на протести через лісові пожежі в Україні

Фото ДСНС

Пожежі в Чорнобильській зоні та інших регіонах України стали справжньою екологічною катастрофою. Але більшість екоактивістів не звернули на них увагу.

Чому? Про це йдеться у статті 24 каналу “Екологічні активісти за покликом чи “активісти за викликом?”.  

“В Україні матеріальні проблеми стосуються мінімум 60% громадян, – коментує в матеріалі політолог Андрій Вігірінський. – Тому високі матерії – глобальне потепління, зміна клімату, озонові діри проходять повз них. Зокрема, у випадку лісових пожеж у Чорнобильській зоні грошей на протести ніхто не виділяв. Відповідно ніхто не виходив на акції. Хоча з глобальної точки зору проблема таких пожеж може об’єднати кілька областей. Ліси – легені України. Тому є дуже важливі питання санітарної вирубки лісу, укріплення ґрунту, протипожежних заходів…”.

Експерт додав, що зараз в Україні стала дуже популярною “професійна діяльність на оплачуваній основі – активіст з усіх питань”. Він за гроші бере участь у всіх можливих акціях – і щодо приватизації землі, і щодо розмитнення євроблях, і щодо екології…

“В українців немає морально-психологічної дилеми з приводу питань екології, – акцентує увагу Вігірінський. – Вона з’являється тоді, коли є фінансова зацікавленість. І в цей момент активіст стає найманим працівником. Йому визначають конкретний вектор роботи: забрудненість водойми, повітря, зелена енергетика… І вперед!”.

Водночас, за його словами, деякі так звані “екоактивісти” регулярно використовують тему охорони довкілля для власного збагачення або вирішення політичних питань.

Класичний приклад – так званий “сміттєвий скандал” у Львові у 2016 році. Там, нагадують журналісти, після пожежі закрилося центральне Грибовицьке звалище.

https://www.unian.net/ecology/politolog-obyasnil-pochemu-nikto-ne-vyhodil-na-protesty-iz-za-lesnyh-pozharov-v-ukraine-11037653.html