Понад 20,4 млн акумульовано від втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв на Черкащині

26 лютого 2023, 11:06

На рахунках органів місцевого самоврядування Черкаської області зібрано більше 20,4 млн гривень, які надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, зокрема протягом 2022 року – понад 2,3 млн грн.

Найбільше зазначених коштів – на рахунках місцевих рад Черкаського (1,6 млн грн) і Звенигородського (1,3 млн грн) районів.

Торік сільські, селищні й міські ради Черкащини використали лише 288 тис. грн, що надійшли як відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв, а саме: 130 тис. грн – для проведення нормативної грошової оцінки населених пунктів, майже 50 тис. грн – на інвентаризацію земель, 42 тис. грн пішло на розробку проектів землеустрою щодо охорони земель і 66,5 тис. грн – для інших заходів із охорони земель.

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області закликає органи місцевого самоврядування активніше використовувати зазначені кошти для потреб у земельній галузі. Виділяти їх для інших цілей заборонено.

Довідково:

Відповідно до статті 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв, використовують на освоєння земель для сільсько- та лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм і проєктів землеустрою, а також для проведення інвентаризації земель, нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.

Пресслужба Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області

https://procherk.info/news/7-cherkassy/108685-ponad-204-mln-griven-akumulovano-vid-vtrat-silskogospodarskogo-ta-lisogospodarskogo-virobnitstv-na-cherkaschini

Loading