Постраждала третина лісів України

14.01.2023 

Війна нищить українську природу.

Сума шкоди українському довкіллю від збройної агресії Росії вже становить понад 46 млрд дол – Україна вимагатиме компенсації цих збитків від РФ.

Про це міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець заявив у коментарі для The Economist, передає пресслужба Мінприроди.

“Основну частину обрахованих збитків на сьогодні складає забруднення повітря – 27 мільярдів доларів. Лише за десять місяців внаслідок російського вторгнення в повітря потрапило понад 42 мільйони тонн парникових газів. Цей обсяг можна порівняти із річними викидами Болгарії”, – підкреслив міністр.

Основними причинами викидів стали лісові пожежі та атаки окупантів на об’єкти енергетичної інфраструктури. За даними Держекоінспекції, внаслідок російських обстрілів вже згоріло понад 680 тис тонн нафти та пального.

При цьому війна завдала шкоди майже третині українських лісів. Повністю вигоріло щонайменше 23,3 тис га.

За словами міністра, війна “отруїла” і значну частину української землі. Шкода, завдана забрудненням ґрунтів, оцінюється у 18 млрд доларів.

Загалом з початку широкомасштабного вторгнення Україна задокументувала майже 2300 злочинів проти довкілля.

Прес-служба Мінприроди

https://33kanal.com/news/203913.html

***

За пів року війни постраждала третина лісів в Україні – Мінприроди

01 вересня 2022, 16:16


Збитки, завдані рослинному світу та лісам, становлять орієнтовно 183 млрд грн
Збитки, завдані рослинному світу та лісам, становлять орієнтовно 183 млрд грн

За пів року розв’язаної Росією війни в Україні постраждало майже три мільйони гектарів лісів, що становить третину її лісового фонду, повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За його словами, збитки, завдані рослинному світу та лісам, становлять орієнтовно 183 млрд грн.

«Кількість лісових пожеж зросла в рази. Якщо у 2021 році у нас була лише одна масштабна пожежа, тобто на території понад 5 га, то за поточні пів року ми вже фіксуємо понад 100 таких випадків. Це результат ракетних обстрілів, вибухів мін», – сказав Стрілець на брифінгу у Києві, передає агенція «Інтерфакс-Україна».

За його словами, часто виїзд пожежних бригад неможливий через загрозу життю.

У Мінприроді повідомили, що 20% природоохоронних територій України уражені війною, під окупацією перебувають 8 заповідників та 12 національних парків.

Під загрозою знищення, каже Стрілець, перебувають острів Джералгач, Кінбурнську косу, заповідник «Асканія Нова» та національний парк «Святі гори».

Раніше у Мінприроди оцінили збитки природі – внаслідок забруднення повітря – у 176 мільярдів гривень, водним ресурсам – у 106,3 млрд грн, ґрунтам – у 8,8 млрд грн.

https://www.radiosvoboda.org/a/news-lisy-viyna-zbytky/32014153.html

Loading