Потенційний кандидат на посаду Міністра пан Абрамовський не отримав омріяного крісла через проблеми з декларацією

Народні депутати у кулуарах підтверджують, що деякі моменти в офіційній декларації викликали найбільше сумнівів

Уряд сьогодні, 10 червня, призначив першим заступником міністра захисту довкілля та природних ресурсів Ірину Ставчук та поклав на неї обов’язки в.о. міністра.

Для багатьох це призначення стало несподіваним, адже 3 червня уряд вніс на розгляд парламенту кандидатуру Романа Абрамовського. Він, як й Ірина Ставчук, працює заступником міністра енергетики та захисту довкілля, проте 4 червня прем’єр так і не вніс його кандидатуру на розгляд у сесійній залі, адже не назбиралась потрібна кількість голосів серед депутатів.

ЗМІ та окремі депутати називають кілька причин такого несподіваного рішення, але головна – претензії до декларації кандидата на посаду міністра та задекларовані ним надприбутки.

GreenPost вирішив перевірити, наскільки насправді змінилася декларація чиновника за останній рік.

Ми проаналізували дані, які Роман Абрамовський у 2018 році як кандидата на посаду заступника міністра, вносив до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та його щорічну декларацію за 2019 рік.

Прості математичні підрахунки показали, що протягом останнього року статки заступника міністра енергетики та захисту довкілля, державного службовця категорії “А” дивним чином збільшилися більш ніж на 16 млн. грн., а також у нього з’явилася ще одна квартира та ведеться бізнес з сумнівними особами.

*для конвертації валют брався середній курс валют за 2019 рік за даними Національного банку України.

Так, у 2018 році Роман Абрамовський задекларував прибуток в сумі 262 207 тис. грн. та в загальному належних йому 15 928 754 грн. грошових активів.

У декларації за 2019 рік пан Роман Абрамовський декларує вже 1 099 370 грн. доходу у грошовій формі, отриману від фізичної особи позику у розмірі 4 000 000 грн. та в загальному належних йому 30 897 451 грн. грошових активів.

Крім того, задекларовано надання ним поворотної грошової допомоги невідомим підприємствам на загальну суму 3 205 674 грн.

Таким чином різниця між деклараціями за 2018 та 2019 рік по належних Абрамовському Р.Р. грошових активах, з урахуванням доходу, отриманої позики та наданої ним допомоги – 16 600 186 грн.

Також у щорічній декларації за 2019 рік Роман Абрамовський декларує право власності на квартиру у Києві площею 71.8 м.кв. При цьому в розділі правочини відсутня інформація про правочин, який став підставою для набуття права власності.

З осені 2019 року Роман Абрамовський перебуває на високій посаді у Мінекоенерго, але бізнесу не позбувся і не передав його в управління (не відчужено) частку в статутному капіталі ТОВ «Український морський альянс» (код ЄДРПОУ 38221330).

Із його бізнес-партнером у вказаному підприємстві взагалі окрема історія.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, одним із засновників ТОВ «Український морський альянс» є Сергій Білогородський – проти якого порушена кримінальна справа за створення терористичної групи чи терористичної організації.

Народні депутати у кулуарах підтверджують, що саме ці сумнівні моменти в офіційній декларації викликали найбільше сумнівів щодо доцільності призначення Романа Абрамовського очільником міністерства захисту довкілля.

РОЗСЛІДУВАННЯ
10 Червня 2020, 18:37

https://greenpost.press/news/potentsijnyj-kandydat-na-posadu-ministra-pan-abramovskyj-ne-otrymav-omriyanogo-krisla-cherez-i8308