Повітряний патруль ДСНС працює на попередження масштабних пожеж в екосистемах

15:10 16 кві.  2021

Рятувальники відпрацювали алгоритм гасіння пожеж в природних умовах з різним рівнем складності.

Рятувальники проводять роз’яснювальну роботу серед громадян і тренуються ефективно протистояти пожежам в природних екосистемах, передає прес-служба МВС.

Для того, щоб зменшити кількість пожеж в природних екосистемах спільно з представниками лісових господарств та правоохоронцями рятувальники ДСНС проводять комплексну роботу щодо попередження та оперативного реагування на такі надзвичайні події, які щорічно завдають численні збитки природному фонду України. Для цього вони влаштовують спеціальні протипожежні навчання і патрулюють місця відпочинку громадян в лісових зонах.

15 квітня на Харківщині було проведено спільне повітряне патрулювання лісових масивів, сільськогосподарських угідь і відкритих просторів за участю керівництва Харківської облдержадміністрації, Головного управління ДСНС України в Харківській області, представників районних адміністрацій та лісгоспів. Для моніторингу ситуації з повітря був притягнутий вертоліт ДСНС України H-225 Super Puma Спеціального авіаційного загону ОРС ДСНС України. Всього було здійснено обліт над Ізюмським, Вовчанським, Балакліївським, Зміївським, Чугуєво-Бабчанським і Куп’янським лісовими господарствами. Поблизу міста Вовчанськ було здійснено посадку вертольота на тимчасовому майданчику та проведення командно-штабного тренування з попередження виникнення і ліквідації масштабних лісових пожеж.

У той же день в Кіровоградській відбулося штабне тренування з органами управління та силами цивільного захисту області з залученням органів по евакуації. Згідно з тактичним задумом тренувань, на тлі різкого підвищення температури повітря до + 20-25 С0 виникли пожежі в природних екологічних системах на території декількох громад Кіровоградської області зайнялися ділянки чагарників, очерету, лісопосадок і лісових масивів. Згодом, у результаті сильного вітру, масштаби пожеж збільшилися і виникла загроза житловим будинкам і об’єктам господарської діяльності. При отриманні повідомлення про пожежі, спеціалізовані служби цивільного захисту області поетапно відпрацювали алгоритм дій.

У той же час фахівці районного відділу ГУ ДСНС України в Луганській області відвідали з перевіркою Станично-Луганське державне лісомисливське господарство. Мета заходу – отримання реальних даних про стан готовності підрозділів лісової охорони до пожежонебезпечного періоду та формування переліку заходів для виправлення виявлених недоліків. У лісомисливському підприємстві рятувальники оглянули наявність вогнегасників, пожежного інвентарю, шанцевого інструменту і приналежностей, стан джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, резервного енергоживлення тощо. Також надзвичайники перевірили нормативно-правові документи лісництва, надали методичні рекомендації.

15 квітня співробітники ДСНС в Сумській області спільно з представниками поліції і лісогосподарських підприємств провели рейд в лісових масивах Сумської об’єднаної територіальної громади. Зокрема, рейдова група працювала в селах: В.Піщаний, Стецьківка, Радьківка, Пушкарівка, Бітіца, Велика Чернеччина. Основні зусилля спрямовувалися на здійснення контролю за дотриманням населенням протипожежних вимог на території лісового фонду під час перебування в лісах, лісосмугах, на присадибних ділянках та недопущення спалювання сміття та залишків рослинності. Спілкуючись з населенням, рятувальники нагадали про заборону розведення багать у лісі, заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів в пожежонебезпечний період. На завершення громадянам роз’яснили, як діяти при виникненні різних надзвичайних ситуаціях і роздали відповідні пам’ятні листівки.

Загалом, профілактична робота проводиться на постійній основі з початку пожежонебезпечного періоду і триватиме до його завершення.

Фото: прес-служба МВС

https://lenta.ua/ua/povitryaniy-patrul-dsns-pratsyue-na-poperedzhennya-masshtabnih-pozhezh-v-ekosistemah-95417/

Loading