Позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 29 липня 2022 року

Сьогодні, 29 липня, відбулось позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання пройшло під головуванням Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова.

В онлайн-режимі участь у ньому взяв очільник Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба. Питання, що розглядалось на комісії, стосувались стану захисних споруд цивільного захисту, зокрема в закладах освіти.

Під час свого виступу Олексій Кулеба зазначив, що всього в Київській області на обліку перебуває 583 захисні споруди — 143 сховища та 440 протирадіаційних укриттів, а також понад 10 тисяч найпростіших укриттів. Така кількість споруд дозволяє повністю забезпечити укриття всього населення Київської області.

Крім того, на початку липня в усіх районних військових адміністраціях та територіальних громадах області були створені комісії, що перевіряють стан готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та забезпечення їх потребами в питній воді та продуктах харчування.

«Усього в Київській області 1353 заклади освіти, з них 1089 — комісії вже перевірили. Обстеження укриттів комісії планують завершити до 5 серпня. Докладаємо максимум зусиль, аби забезпечити дітям комфортні, та, головне, безпечні умови навчання», – прокоментував голова Київської ОВА.

Зокрема, Олексій Кулеба наголосив, що наразі ведеться робота щодо будівництва нових укриттів та приведення існуючих у стан готовності до використання за призначенням. Розробляються зміни до відповідних програм та досягнуті попередні домовленості з проектними організаціями щодо будівництва найпростіших укриттів в області.

За результатами засідання комісією вирішено в найкоротші терміни завершити обстеження всіх захисних споруд у закладах освіти України та обладнати їх усім необхідним.

https://koda.gov.ua/oleksij-kuleba-do-5-serpnya-komisiyi-mayut-zavershyty-obstezhennya-zahysnyh-sporud-u-zakladah-osvity/

***

29 липня 2022

Укриття в області мають бути у належному стані – це захист вінничан, – Сергій Борзов

Сьогодні відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Основна тема порядку денного – укриття та їх забезпечення.

У нараді взяв участь Начальник ОВА Сергій Борзов, а також керівники структурних підрозділів ОВА та профільних служб Вінниччини.

Наразі парламент підтримав законопроєкт щодо будівництва мережі укриттів для захисту населення.

Як розповів Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, законопроєкт передбачає розгортання в Україні мережі укриттів, зокрема, й у новобудовах.

Відтепер структуру споруд цивільного захисту будуть формувати у містобудівній документації на регіональному та місцевому рівнях.

МВС разом з ДСНС готує пропозиції щодо змін до законодавства стосовно:

  • уточнення повноважень центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо забезпечення захисту населення і територій під час воєнних дій та в умовах особливого періоду, а також посилення відповідальності за недотримання вимог законодавства у сфері цивільного захисту;
  • визначення завдань та обов’язків суб’єктів господарювання та юридичних осіб, відповідальних за діяльність закладів, у яких можливе масове перебування людей (закладів культури, спорту, торгово-розважальних центрів, закладів освіти, закладів соціального захисту населення тощо), стосовно забезпечення укриття персоналу та відвідувачів цих закладів.

«Працюємо. Укриття в області мають бути у належному стані – це захист вінничан», – підкреслив Сергій Борзов.

http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/48873-ukryttia-v-oblasti-maiut-buty-u-nalezhnomu-stani-tse-zakhyst-vinnychan-serhii-borzov

 119 total views,  1 views today