Пожежі в Луганській області: скільки людина і техніки поїхали допомагати з Харкова (фото)

1 жовтня 2020, 11:27 • Александр Нечай

Вогонь, який з лісових масивів у будь-який момент може перекинутися на міста, гасять рятувальники семи областей

З Харкова до Луганської області відправився гарнізон в допомогу на гасіння великих лісових пожеж в Новоайдарському, Старобільському та Станично-Луганському районах. Про це повідомляє ГУ ДСНС в Харківській області.

Загалом відомо, що на цей час залучено 516 рятувальників і 107 одиниць техніки. В гасінні пожеж беруть участь підрозділи з Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської та Харківської областей. Від Харківського гарнізону ДСНС зараз бере участь 25 од. техніки та 100 осіб особового складу.

Крім ДСНС в ліквідації вогню беруть участь Збройні Сили – 148 чол., 14 од. техніки; Держлісагентство – 60 чол., 56 од. техніки; Нацполіція – 500 чол., 22 од. техніки; інші органи влади – 5 чол., 5 од. техніки. Всього до гасіння залучено 1 тис. 229 осіб та 204 од. техніки.

Пожежники додали, що таке різке поширення вогню пов’язане з різкими поривами вітру, які спостерігалися в області кілька днів.

“Найбільш складна обстановка склалася вздовж лінії розмежування від Станиці-Луганської до Сєверодонецька, де лісові пожежі набули загрозливого характеру для 22 населених пунктів”, – пишуть рятувальники.

За попередніми оцінками орієнтовна площа, яку накрив вогонь, становить близько 9,3 тис. гектарів.

В результаті пожеж загинуло 4 особи (3 цивільних, 1 працівник лісгоспу) і госпіталізовані 10 осіб.

За оперативними даними евакуйовані 120 осіб.

За прогнозом Укргідрометцентру на території Луганської області з 1 по 5 жовтня буде спостерігатися малохмарна погода без опадів, 1 жовтня пориви вітру до 20 м / с, в інші дні вітер 3-12 м / с. Температура повітря вдень від 17 до 25 градусів.

Як повідомляли “Харків. Коментарі” раніше, в Куп’янському районі Харківської області загорілася суха трава, вогонь від якої швидко наближався до лісу. Під селом Ківшарівка загорілося 0,5 га хвойної підстилки. Про вогонь пожежникам повідомили працівники лісового господарства о 12:32. Інцидент міг закінчитися великою лісовою пожежею. Однак, на допомогу лісникам в подоланні небезпеки виїхало оперативний підрозділ ДСНС. Від лісового господарства з вогнем боровся трактор з плугом і автоцистернами.

https://kharkov.comments.ua/ua/news/society/accidents/4086-pozhezhi-v-lugans-kiy-oblasti-skil-ki-lyudina-i-tehniki-poihali-dopomagati-z-harkova-foto.html