Правда про ліс

Побачив оголошення прес-конференції, де стверджують що вирубка лісів це зло. Насправді вирубка лісу це благо, а чому я так вважаю, читайте нижче, і якщо мої аргументи Вас переконали, поширте за можливості серед своїх друзів, щоб фейків було менше. Отже моя правда про ліс така:

1) Ліс відновний ресурс, який садиться, доглядається і заготовляється лісівниками. Господарський цикл в лісі 60-120 років.

2) Однією з головних цілей вирощування лісу є заготівля деревини для потреб людей. Деревина супроводжує життя людини від дерев’яної колиски до дерев’яної труни. Меблі, книжки, зошити, туалетний папір, серветки, вікна, двері, підлога і багато іншого вироблені з деревини. Чи готові організатори заходу, які вважають вирубку злом без цього всього обходиться?

3) Ліс виконує соціальну функцію. Деревина як сировина дає місця праці меблевикам, столярам, друкарям, лісівникам, та багатьом іншим.

4) Заготовлюючи деревину та облаштовуючи помешкання деревиною, ми отримуємо комфортне та екологічне житло.

5) Здоровий ліс, як екосистема нашого довкілля можливий тільки тоді, якщо його доглядають лісівники, постійно здійснюючи рубки формування, освітлення, прорідження, санітарні та протипожежні. Без таких рубок ліс вмирає.

6) Тільки здоровий ліс акумулює прісну воду, є джерелом струмків та річок, що дозволяє здійснювати продуктивну сільськогосподарську діяльність навколо лісу, і це дає ще один рівень економічних, соціальних та екологічних ефектів.

7) Ліс дає великий асортимент недеревних продуктів потрібних людині: лікарські рослини, ягоди, гриби, птахи, тварини, туризм і навіть простий психологічний релакс від прогулянки лісом.

8 ) Ліс сам не росте. Більше 95% українських лісів посаджені і вирощені українськими лісівниками.

9) Двома найбільшими загрозами українського лісу є популізм далеких від лісової науки людей, яким на жаль часто вірять більше ніж професіоналам та кліматичні зміни до яких і лісу і лісівникам ще треба адаптуватися.

Правда переможе, як і цей молодий дубочок виросте у кремезного дуба.

Vasyl Masyuk

2 ноября 2018 г.  ·