Правоохоронці припинили діяльність злочинної групи, яка займалася незаконною порубкою та збутом лісу

2 груд. 2022 р.

На даний час в ході проведення слідчо-розшукових заходів поліцейські встановили та підтвердили завдані правопорушниками збитки екології та державі на загальну суму більше мільйона гривень. Остаточна сума матеріальних збитків буде встановлена екологами та експертами за результатами обстеження місць вирубки лісових насаджень.

Злочинна група налічувала двадцять жителів Подільського району віком від 20-ти до 47-ми років, в тому числі складалась із осіб – вихідців з кавказьких регіонів. З метою особистого збагачення вони займалися незаконною порубкою, перевезенням та збутом лісоматеріалів на території Одеської області.

За результатами тримісячного документування їхньої злочинної діяльності правоохоронці реалізували спеціальну поліцейську операцію, в ході якої провели 38 санкціонованих обшуків та затримали фігурантів безпосередньо під час скоєння злочинів.

В результаті проведених заходів, одного організатора з двома активними учасниками правоохоронці затримали на «гарячому» на місці вчинення правопорушення. Ще чотирьох їхніх спільників – на місці зберігання та оброблення викраденої деревини.

У місцях зберігання та збуту викрадених лісоматеріалів, в оселях, де проживали фігуранти, й автомобілях, якими вони користувалися, поліцейські виявили та вилучили знаряддя вчинення злочину – бензопили, сокири, близько 100 кубометрів викрадених лісоматеріалів, гроші, здобуті злочинним шляхом, у сумі 550 000 гривень, товарно-транспортні накладні з ознаками підробки, чорнові записи щодо обсягів викраденого та реалізованого, мобільні телефони, які використовувалися під час вчинення злочинів, а також автомобілі, які використовувалися для перевезення викраденого.

На даний час встановлено та підтверджено завдані зловмисниками державі збитки на загальну суму більше 1 млн гривень.

За наявності достатніх доказів слідчі поліції повідомили учасникам злочинної групи про підозру в незаконній порубці дерев, перевезенні та збуті незаконно зрубаних лісоматеріалів, що спричинило тяжкі наслідки. Цей злочин передбачений ч. 4 ст. 246 Кримінального кодексу України і карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років. Сімох підозрюваних правоохоронці затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Відносно ще двох осіб готуються матеріали для оголошення їх у міжнародний розшук. Проводиться робота щодо надання кримінально-правової оцінки іншим учасникам злочинної групи. Слідство триває.

Довідково: для проведення даних заходів було залучено близько 140 осіб з числа поліцейських – детективів СУ ГУНП в Одеській області, оперативників департаменту карного розшуку та департаменту кримінального аналізу Нацполіції, управління карного розшуку ГУНП в Одеській області, за безпосередньою участю процесуальних керівників Спеціалізованої екологічної прокуратури Одеської області та за силової підтримки батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Одеській області.

Loading