Презентація до уроку Лісове господарство України і світу

В презентації розглянуто питання: Екологічне і господарське значення лісу; Лісові ресурси, лісистість, лісо забезпеченість; Основні лісові пояси світу; Найпоширеніші породи дерев; Лісове господарство України і Світу; Проблеми лісового господарства, шляхи вирішення; Амбітні проєкти заліснення територій. На закріплення вивченого матеріалу – вікторина.

Перегляд файлу

Зміст слайдів

Номер слайду 1

«Ліс – це особливий, безмежно добрий і безмежно щедрий організм, який не просить нічого для підтримки свого існування і який великодушно розсипає продукти власної життєдіяльності; він бере під захист усіх живих істот і пропонує тінь навіть лісорубові, який знищує його» (Будда)

Номер слайду 2

Колись я було живим зеленим ????деревом, яке росло на березі річки. Птахи????️ будували свої гнізда у моїй кроні, тварини харчувалися моїми плодами і багато комах???????????? знайшло прихисток у моїй корі. Згодом мій вік добіг кінця, але й зараз я допомагаю багатьом мешканцям лісу, від найменших комашок до великих ссавців.

Номер слайду 3

Яку функцію винують ліси?

Номер слайду 4

Ліси світу

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Ділова деревина – група лісових матеріалів, що виробляються з деревини для потреб виробництва і населення в круглому вигляді (лісоматеріали круглі). Включає всі асортименти круглого лісу за винятком паливної деревини.

Номер слайду 7

Лісове господарство. Лісництво. Лісозаготівля. Одержання деревини. Збирання лісових продуктів

Номер слайду 8

Що таке «лісові ресурси»Деревина. Живиця Гриби. Плоди. Ягоди Горіхи. Промислово-мисливські ресурси. Лікарські ресурси (мед, трави…)Це:

Номер слайду 9

Лісистість. Лісистість. Площа лісів. Площа території=Лісистість України – 15,9 %Лісистість Світу- 32%

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Лісозабезпеченість. Лісозабезпеченість. Площа лісів. Кількість населення=Лісозабезпеченість України10,4 млн. га : 42 650 000 осіб = 0,24 га на особу

Номер слайду 12

світу, якщо під лісом зайнято 4,1 млрд гектарів, а населення світу становить 7,4 млрд осіб4100000000 = 0,55 га/чол.7400000000 ОБЧИСЛІТЬ середню лісозабезпеченість Київської області, якщо землі лісового фонду становлять 745,9 тис. га, а кількість населення -1,746 млн осіб745900 = 0,43 га/чол. 1746674

Номер слайду 13

За Коберніком

Номер слайду 14

ПЛОЩА ЛІСІВ ЗА РЕГІОНАМИ СВІТУ (%): Проаналізуйте мал. 64 ст.88 підручника

Номер слайду 15

Основні лісові пояси світу. Ліси північного поясу. Ліси південного поясу

Номер слайду 16

Ліси північного поясу. Росія (1-ше місце в світі за запасами)Північна Америка (США – 1-ше місце по заготівлі ділового дерева; Канада – 1-ше місце по заготівлі на душу населення) ;Західна Європа (Швеція, Фінляндія – “лісовий цех Європи”

Номер слайду 17

Ліси південного поясу. Південно-Східна Азія (Малайзія, Філіппіни, Індонезія експортують деревину в Японію);Тропічна Африка (Кот-Д’Івуар, Гана, Габон експорт в Європу);Бразилія експортує деревину в США, Європу)

Номер слайду 18

Висоцький Георгій Миколайович – видатний український вчений у галузі лісівництва, основоположник науки про ліс і лісову дослідницьку справу

Номер слайду 19

Лісове господарство тісно повязане з хімічною промисловістю

Номер слайду 20

Київський картонно-паперовий комбінат в м. Обухові – одне з найбільших підприємств Європи з випуску картонно-паперової продукції, є частиною австрійської компанії Pulp Mill Holding. Основною сировиною для виробництва є макулатура. Потужність з переробки вторинної сировини становить понад 1500 т. на добу.

Номер слайду 21

З 1999 року – безперечний світовий лідер за обсягами виробництва найбільш екологічних паперових шпалер і динамікою оновлення асортименту. КОРЮКІВСЬКА ФАБРИКА ТЕХНІЧНИХ ПАПЕРІВ

Номер слайда 22

Які існують проблеми в лісовомугосподарстві?

Номер слайду 23

Амбітні проекти по лісовідновленню Велика зелена стіна Африки. Дрони вже висаджують дерева в недоступних місцях Канади, Чилі, Британії та інших країнах Великий зелений мур Китай

Номер слайду 24

Номер слайду 25

Букові праліси Карпат

Номер слайда 26

Для раціонального використання лісових ресурсів потрібно:1) комплексно переробляти сировину;2) не вирубувати ліси в обсязі,що перевищує їхній приріст;3) виконувати лісовідновлювальні роботи;4) замінювати деревину іншими конструкційними матеріалами і джерелами палива.

Номер слайда 27

Збережімо ліс!
1. ОБЛАСТЬ УКРАЇНИ, ЩО МАЄ НАЙБІЛЬШУ ЛІСИСТІСТЬ?
2. ОСНОВНИМИ ЛІСОЗАГОТІВЕЛЬНИМИ РАЙОНАМИ В УКРАЇНІ Є …
3. ЯКІ КРАЇНИ НАЗИВАЮТЬ “ЛІСОВИМ ЦЕХОМ ЄВРОПИ”?
4 НАЙБІЛЬШІ ЗАПАСИ ДЕРЕВИНИ ПІВНІЧНОГО ЛІСОВОГО ПОЯСУ ЗОСЕРЕДЖЕНІ …
5 ЯКИЙ РЕГІОН СВІТУ МАЄ НАЙБІЛЬШУ ПЛОЩУ ЛІСІВ?3 КРАЇНА, ЩО МАЄ НАЙБІЛЬШІ ЗАПАСИ ДЕРЕВИНИ?
6 НАЙБІЛЬШІ ЗАПАСИ ДЕРЕВИНИ ПІВДЕННОГО ПОЯСУ ЗОСЕРЕДЖЕНІ В…
7 ПОРІВНЯНО ІЗ СЕРЕДНЬОЮ СВІТОВОЮ ЛІСОЗАБЕЗПЕЧЕНІСТЬ УКРАЇНИ …
8 ДО ЯКОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ НАЛЕЖИТЬ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО?

Номер слайда 28

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:
опрацювати параграф 16

https://naurok.com.ua/prezentaciya-do-uroku-lisove-gospodarstvo-ukra-ni-i-svitu-374288.html

Loading