Президент Володимир Зеленський запропонував створити нову глобальну платформу для оцінки збитків клімату і довкілля від воєнних дій у будь-якій країні світу

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на офіційний Telegram-канал Офіса президента.

Під час онлайн-виступу на 27-й Конференції ООН зі зміни клімату Зеленський зауважив, наскільки важлива ця ініціатива. “Російська війна принесла енергетичну і продовольчу кризи. Менш ніж за півроку вона знищила в Україні три мільйони гектарів лісу! Ми змушені щоденно з’ясовувати, яка ситуація на Запорізькій атомній станції – найбільшій в Європі.

Чи немає там викиду радіації? Російська армія перетворила цю атомну станцію на військовий полігон… Я пропоную вам усім підтримати нашу ініціативу, яку представлено тут, на Конференції, а саме – створення глобальної платформи для оцінки збитків клімату та навколишньому середовищу від військових дій”, – підкреслив президент України.

Зауважимо, що в кліматічному саміті ООН цьогоріч беруть участь близько 100 лідерів держав та урядів. Раніше генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш у вступній промові на кліматичному саміті COP27 в Єгипті заявив, що нині світ перебуває на шляху до “кліматичного пекла” на тлі зростання викидів парникових газів.

Источник: https://infoline.ua/news/politics/government/zelenskij-zaproponuvav-oon-platformu-dlya-ocinki-voyennih-zbitkiv-dovkillyu_405407.html

Loading