Про екологічні виклики Закарпаття говорили під час «Re:Open Zakarpattia»: форум розвитку Закарпатської області

8 Листопада 2020, 18:36

Сьогодні основними екологічними проблемами Закарпаття, які часто обговорюються та потребують невідкладного вирішення, є поводження з відходами та використання природних ресурсів, насамперед, лісових.

Міндовкілля на панельній дискусії «Екологічні виклики Закарпаття» представили директорка Департаменту з питань поводження з відходами та екологічної безпеки Олена Колтик та директор Департаменту з питань надрокористування та відновлення довкілля Олександр Шуст.

Олена Колтик проінформувала про процес розгляду законопроєкту № 2207-1д парламентом, окреслила головні проблеми поводження із відходами не лише на Закарпатті, а й в Україні та бачення Міністерства щодо шляхів вирішення цієї проблеми.

Основні тези спікерки:

– законопроєкт № 2207-1д створить передумови для інвестування та створення сміттєпереробної галузі в Україні;

– після прийняття нового законодавства у сфері поводження з відходами, місцева влада має розробити відповідні регіональні плани та вирішити проблеми із розташуванням сміттєвих полігонів і сміттєпереробних підприємств;

– розбудова відповідної інфраструктури має відбуватися за умови взаємодії та узгодженості дій місцевої влади, громадського сектору та місцевих територіальних громад.

Олександр Шуст проінформував про кроки та плани Міністерства у сфері розв’язання проблем поводження з лісовими ресурсами.

Основні тези спікера:

– Міністерство напрацьовує законодавчу базу для забезпечення захисту ялицево-букових лісів Карпат та зменшення незаконних рубок;

– прийняття Державної стратегії управління лісами України до 2035 року дозволить переглянути застарілі підходи до ведення лісового господарства, які в умовах зміни клімату потребують невідкладних змін. Проєкт документа доступний для обговорення  https://cutt.ly/EgKKoDy

Довідково:

Форум “Re:Open Zakarpattia” – це платформа ідей та рішень для розвитку Закарпатської області, яка має стати новою історією успіху України.

2-денний захід став незалежним дискусійним майданчиком, який об’єднав тих, хто розробляє та ухвалює рішення щодо розвитку Закарпаття або впливає на цей процес.

Захід організовано ГО «Інститут Центральноєвропейської Стратегії» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID Україна.

https://mepr.gov.ua/news/36208.html