Про кліматичних оптимістів, для яких глобальні зміни клімату – не пустий звук – Роман Абрамовський

Часто тут, на просторах Фейсбуку, обурююся кліматичним песимізмом, коли попри очевидні факти, дехто продовжує вперто не вірити у кліматичні зміни.

Але сьогодні про позитивне, про кліматичних оптимістів, для яких глобальні зміни клімату – не пустий звук. Таких, як запевняють науковці, у світі більше.

Переглянув результати дослідження ПРООН 🇺🇳, щодо впливу змін клімату на світові процеси. До речі, наймасштабнішого, яке проводилося за всю історію.

Надихає те, що з 1 200 000 опитаних,

6️⃣4️⃣% вважають зміну клімату глобальною надзвичайною ситуацією. Серед опитаних підлітків, ця цифра ще вища – 6️⃣9️⃣%. Те, що молоде покоління розуміє реальну загрозу, яку несе кліматична криза, дає надію, що світу вдасться перемогти в боротьбі зі стрімкими кліматичними змінами.

Тепер щодо цифр:

✔️54% підтримують збереження та відновлення лісів і земель.

✔️53% висловилися на підтримку переходу до відновлюваних джерел енергії.

✔️52% підтримують впровадження екологічно безпечних методів ведення сільського господарства.

✔️50% заявили про підтримку інвестицій у зелений бізнес.

🇺🇦 Звісно, Україна не ізольована держава і теж з року в рік все більше відчуває на собі глобальні зміни клімату. Посухи на Одещині та Херсонщині, паводки на Закарпатті, ландшафтні пожежі на Київщині, Житомирщині та Луганщині, пилові бурі. Цей список з плином часу, на жаль, може ставати все довшим. Якщо не вживати екстрених заходів, все частіше спостерігатимуться різкі коливання температур не лише протягом тижня, а навіть протягом дня.

Ми в Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України розуміємо всі загрози. Тому запобігання та адаптація до кліматичних змін – для нас одне з головних питань порядку денного.

❓Користуючись нагодою таки запитаю, відносите себе до кліматичних оптимістів чи песимістів? Чи вважаєте боротьбу зі зміною клімату важливим викликом?

Роман Абрамовський