Про якість та вчасність проведення санітарних заходів у лісах йшлося під час робочої поїздки голови Держлісагентства України Віктора Смаля на Рівненщину

На прикладі ділянки у Новоставському лісництві філії «Костопільське лісове господарство» ДП “Ліси України” Віктор Смаль, директор Поліського лісового Олександр Кватирко, представники філії, спеціалісти Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства спільно з фахівцями лісозахисту обговорили специфіку всіх процесів.

Особливість проведення цього виду лісогосподарських заходів полягає у тому, що санітарно-оздоровчі рубки призначаються не за віком, а за станом насадження та ступенем його ураження шкідником чи хворобою. І вирішують це лісівники не самостійно. До відведення ділянки в рубку триває спільна робота з фахівцями-лісопатологами та представниками місцевих органів влади. На основі натурних обстежень спеціалістів. А на об’єктах природно-заповідного фонду – ще й фахівців Міндовкілля.

Проведення відповідних заходів регламентується «Санітарними правилами в лісах України» та Лісовим кодексом, а на об’єктах природно-заповідного фонду – Законом України «Про природно-заповідний фонд України» та нормативними актами природоохоронного законодавства.

Короткий алгоритм дій такий: безпосередньо працівники лісництва виявляють осередок всихання, спричинених хворобою чи шкідниками. Повідомляють про це інженерно-технічних працівників філії. Своє чергою викликають для проведення обстежень і встановлення причин всихання спеціалістів-лісопатологів. Проводять натурні обстеження лісових насаджень. З метою об’єктивності та відкритості таких дій до цієї роботи залучають представників громади – депутатів, голів ТГ, місцевий актив. Спільно напрацьовують рекомендації щодо подальшого проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісу.

Головна мета – в найкоротші терміни локалізувати осередок спалаху шкідника, забравши з лісу джерело розповсюдження. Тобто чим скоріше будуть зрубані та вивезені з площі ушкоджені дерева, тим меншими будуть масштаби збитків. Це стосується перш за все екологічного фактора. Від якості проведених робіт із відведення лісосік залежить також збільшення обсягу реалізації цінних сортиментів лісопродукції, що в кінцевому результаті безпосередньо впливає на загальний економіку підприємства.

Loading