Про затвердження Порядку створення охоронних зон у лісах та Порядку створення охоронних зон – проєкт

18 Жовтня 2021, 12:17

Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку створення охоронних зон для збереження біорізноманіття у лісах та Порядку створення охоронних зон для збереження об’єктів Червоної книги України»

Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку створення охоронних зон для збереження біорізноманіття у лісах та Порядку створення охоронних зон для збереження об’єктів Червоної книги України» розроблено на виконання Закону України від 15 липня 2021 року № 1684-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу».

Наявні наукові дані свідчать про деградацію біорізноманіття, зокрема біорізноманіття лісів, наслідками якої є суттєві фінансові збитки для держави. За оцінками західних експертів, у період між 1997 та 2011 роками глобальні збитки внаслідок деградації земель (та їхнього біорізноманіття) становили 6-11 трильйонів доларів США щорічно. Суттєва частина таких збитків завдається через відсутність деталізованих вимог щодо збереження біорізноманіття, і, зокрема, об’єктів Червоної книги України, під час ведення господарської діяльності.

Одним з найбільш ефективних механізмів збереження біорізноманіття є створення охоронних зон у межах найважливіших для попередження деградації біорізноманіття територій. На відміну від територій та об’єктів природно-заповідного фонду, такі охоронні зони мають більш гнучкий характер, можуть бути адаптовані до умов середовища, що змінюється. Однак нормативно-правова база для функціонування таких охоронних зон України наразі відсутня. Проєкт постанови спрямований на створення нормативно-правового підґрунтя для ефективного функціонування охоронних зон для збереження біорізноманіття та, зокрема, об’єктів Червоної книги України.

Назва органу виконавчої влади, що розробив нормативно-правовий акт

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Назва структурного підрозділу, що розробив нормативно-правовий акт, адреса та телефон

Відділ з питань охорони та використання природно-заповідного фонду Департаменту природно-заповідного фонду та земельних ресурсів Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, м. Київ, 03035, тел. (044) 206-21-95, filyuta@mepr.gov.ua

Інформація про спосіб оприлюднення проєкту нормативно-правового акта

Проєкт постанови опубліковано на офіційному вебсайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (https://mepr.gov.ua, підрозділ  «Регуляторна діяльність», розділ  «Діяльність»)

Строк та спосіб надання зауважень та пропозицій до проєкту нормативно-правового акта

Зауваження та пропозиції до проєкту постанови приймаються протягом місяця з дня його оприлюднення на вказану пошту та електронну адресу.

Додатки:

  1. Повідомлення про оприлюднення.docx (16 Кб)
  2. Проєкт постанови.docx (156 Кб)
  3. Проєкт Порядку створення охоронних зон для збереження біорізноманіття у лісах.docx (52 Кб)
  4. Додатки до Порядку створення охоронних зон для збереження біорізноманіття у лісах.docx (96 Кб)
  5. Проєкт Порядку створення охоронних зон для збереження об’єктів Червоної книги України.docx (49 Кб)
  6. Додатки до Порядку створення охоронних зон для збереження об’єктів Червоної книги України.docx (53 Кб)
  7. Пояснювальна записка.docx (23 Кб)
  8. Аналіз регуляторного впливу.docx (36 Кб)

https://mepr.gov.ua/news/38242.html

 19 total views,  1 views today