Продають за безцінь дрова “з лісгоспів”: шахраї в Україні вигадали нову схему обману

Шахраї в Україні вигадали, як скористатися популярністю пічного опалення у приватних будинках. Українцям продають неіснуючу деревину нібито з лісгоспів.

Оголошення від аферистів публікують у соціальній мережі Facebook. Про це повідомили в обласному управлінні лісового господарства Полтавської області.

“Шахраї пропонують за заниженими цінами паливну деревину та здійснити передоплату на банківську картку фізичної особи. Після перерахування грошей з абонентом втрачається зв’язок, отримати сплачений товар людина не може”, – описали схему чиновники.

Пост шахраїв про продаж дров

Як розпізнати шахраїв

Насамперед слід пам’ятати: жодні лісгоспи в Україні не приймають оплату безпосередньо на банківські картки. Щоб легально купити у них паливну деревину, потрібно спочатку укласти договір на її придбання.

Лише після цього покупцю видається рахунок. У ньому обов’язково мають бути зазначені реквізити продавця, а також прописано, за якою продукцією, в якій кількості та з якою ціною укладено правочин.

Покупець здійснює оплату за рахунком безпосередньо у лісгоспі або у будь-якому відділенні банку, платіжному терміналі, онлайн-банкінгу. Після цього лісгосп відвантажує дрова згідно з договором.

Крім того, в Україні є можливість легально купити дрова у лісгоспу онлайн. Це робиться у державному інтернет-магазині “Дрова Є“.

Всі оголошення про продаж деревини нібито з лісгоспів, які не відповідають зазначеним механізмам, – шахрайські. В управлінні лісовим господарством радять у таких випадках звертатися до правоохоронних органів.

Раніше OBOZREVATEL також повідомляв, що шахраї від імені іноземних партнерів пропонують українцям отримати неіснуючі виплати. Аферисти використовують фішингові сайти, що імітують найпопулярніші українські банки.

https://news.obozrevatel.com/ukr/economics/fea/prodayut-za-beztsin-drova-z-lisgospiv-shahrai-v-ukraini-vigadali-novu-shemu-obmanu.htm

Loading