Професія ЛІСІВНИК: інженер лісового господарства

опубліковано 26 вересня 2022 року о 13:54


Чим займається інженер лісового господарства?

Друзі, у рубриці “Професія ЛІСІВНИК” ми продовжуємо знайомити вас із нами.

Сьогодні випуск про роботу інженера лісового господарства. Про це розповідає Антоніна Діхтяр – працівниця ДП “Славутський лісгосп”. Любити та поважати ліс її навчив батько. Вони разом працювали у рідних лісах Запорізької області. Але зараз лісгосп під окупацією. Батько Антоніни боронить країну в лавах ЗСУ, а вона переїхала працювати в лісі на Хмельниччині.

Посада інженера лісового господарства включає в себе різні напрямки роботи. В тому числі, догляд за лісом від початку його створення до віку стиглості.

Своєчасний систематизований догляд, особливо перші 5 років, – це майбутнє лісу. Догляди бувають механізовані та ручні.

1. Механізований догляд відбувається за допомогою:

  • Подрібнювача. Він перебиває скошену рослинність на маленькі фракції, які потім перегнивають і дають поживні речовини ґрунту.
  • Трактора із дисковим культиватором. Він розпушує землю і перебиває рослинність. Це дає освітлення та “повітря” для рослин.
  • Мотокущорізу. Він також скошує рослинність,  яка заважає головній породі, не дає рости і забирає світло.

2. Ручний догляд – це просапування рядка, щоб молодий дуб міг “дихати” і йому нічого не заважало для подальшого розвитку. 

Бувають випадки, коли головна порода “відпадає” і з’являються прогалини.  Тоді відбувається досаджування головної породи. Це і доповнення, і догляд одночасно. 

https://forest.gov.ua/news/profesiia-lisivnyk-inzhener-lisovoho-hospodarstva

Loading