Профспілка звинувачує уряд Альберти в неготовності до сезону лісових пожеж 2024 року

02:36 / 02:36

Крейг Еллінгсон
Журналіст CTVNewsEdmonton.ca

Опубліковано 17 лютого 2024 р. 3:07 ранку EET

Райлі Москалюк виїхав з Альберти до Британської Колумбії два роки тому, але не тому, що для нього більше роботи, боротися з лісовими пожежами.

Скоріше, пристрасний пожежник, який бореться з вогнем на передовій з 2016 року, каже, що, на його думку, довгостроковий, проактивний підхід, застосований службою боротьби з лісовими пожежами Британської Колумбії, — це те, що надихнуло його на Скелясті гори у 2022 році.

«Вони робили протилежне Альберті: вони інвестували більше грошей у свої програми та свої команди», — сказав Москалюк CTV News Edmonton у п’ятницю, перераховуючи «довгострокову» привабливість Британської Колумбії, яка полягає в більшій кількості робочих місць, штатних посадах, здоров’ї. переваги та можливості навчання.

«Для мене було логічно здійснити обмін».

ПОВ’ЯЗАНІ ІСТОРІЇ

Москалюк поспілкувався з CTV News Edmonton через день після того, як найбільша профспілка Альберти підняла тривогу щодо кількості персоналу для ліквідації лісових пожеж у провінції, заявивши, що уряд Альберти наражає людей на небезпеку під час майбутнього сезону лісових пожеж, оскільки не може найняти та утримати достатньо персоналу.

Джеймс Голт, віце-президент Альбертської профспілки провінційних службовців (AUPE), сказав CTV News Edmonton у п’ятницю, що головне занепокоєння його профспілки полягає в тому, що провінція «не готова до сезону пожеж».

«Зрозуміло, що в провінції щось станеться, тож чому б не подумати вперед і не впоратися з цим сьогодні, ніж спробувати впоратися з цим через три місяці», — сказав Голт.

«У травні минулого року ми вже перебували в режимі надзвичайної ситуації, і у нас був дощ, у нас був сніг, у нас був холод, і у нас було лише близько 6-10 підземних пожеж.

«Наразі у нас 50 з гаком підземних пожеж. У нас немає снігу. У нас практично немає дощу, і у нас тепла погода. Ми знаємо, виходячи лише з цих фактів, що це буде жахливий сезон».

AUPE каже, що Alberta Wildfire зазвичай набирає 400-500 співробітників на весну, але Голт сказав, що він вважає, що провінція готова пропустити цю позначку та не зможе належним чином навчити нещодавно найнятих пожежників.

«Ми запитували, керівники пожежників запитували, численні організації запитували майже уявлення про їхній план, але їхній план ні до чого», — сказав Голт.

«Наше переконання мало бути в тому, що план буде полягати в тому, щоб дозволити будь-чому статися, щоб вивести бригади, а потім залучити 4000 людей, як ми робили минулого року, щоб спробувати зупинити лісові пожежі».

Підготовка до сезону лісових пожеж 2024 року триває, йдеться в заяві цього тижня з офісу Тодда Ловена, міністра лісового господарства та парків Альберти, додаючи, що наймання та навчання пожежників «йдуть за графіком».

«Цього року Alberta Wildfire використала процес вираження зацікавленості, щоб отримати посади для сезонного персоналу, який повертається з попереднього сезону лісових пожеж, гарантуючи, що у нас є досвідчений персонал на передовій», — йдеться в заяві.

«Alberta Wildfire також пілотувала процес швидкісної співбесіди для найму екіпажів лісових пожеж. У сезоні лісових пожеж у 2024 році лісові пожежники розпочнуть роботу раніше та отримають можливість працювати пізніше в сезоні, якщо цього вимагатимуть умови». 

З файлами Джеремі Томпсона з CTV News Edmonton ПОВ’ЯЗАНІ ЗОБРАЖЕННЯ

Лісова пожежа в Альберті в 2023 році. (CTV News Edmonton)

https://edmonton.ctvnews.ca/union-accuses-alberta-government-of-being-unprepared-for-2024-wildfire-season-1.6773009