Пройшов брифінг “Як зупинити знеліснення України”

2021-05-12

12 травня о 12:00 в Українському кризовому медіа-центр (УКМЦ) відбувся брифінг “Як зупинити знеліснення України: самосійні та необліковані ліси”. Також брифінг траслювався онлайн на Youtube-каналі та Facebook-сторінці УКМЦ. 

“Самосійні ліси – це від 300 до 500 тисяч гектарів молодих лісів (як половина Чернівецької області), які виникли природним шляхом на закинутих сільгоспугіддях. Чимало з них ще перебувають у державній власності, багато вже передано до управління ОТГ. Самосійні ліси не мають юридичного статусу лісу та не охороняються державою. Навпаки, щорічно тисячі гектарів самосійних лісів вирубуються, корчуються та перетворюються на поля, що тільки погіршує й без того критичний стан довкілля в Україні. Інша проблема пов’язана з лісами, які в свій час не були надані в користування державним чи комунальним лісогосподарським підприємствам (так звані необліковані ліси), і тому фактично не мають захисту від незаконних рубок чи забудови”, наголошується у повідомленні Української природоохоронної групи.

Учасники брифінгу (Юлія Овчинникова (народний депутат України, голова підкомітету з питань лісових ресурсів, об’єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об’єктів природно-заповідного фонду Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування), Олександр Краснолуцький (заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України), Богдан Кученко (еколог міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина”), Єгор Гриник (біолог ГО «Українська природоохоронна група»),  Петро Тєстов (радник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України), Олександр Борисенко (канд. с.-г. наук, завідувач лабораторії нових інформаційних технологій Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації)) розповіли про те, які дії може зробити держава та суспільство для того, щоб не допустити знеліснення. 

GEOnews

https://geonews.com.ua/news/detail/projshov-brifing-yak-zupiniti-znelisnennya-69204