Прокуратура вимагає стягнення близько 600 тисяч збитків за порушення лісового законодавства

ЖИТТЯ  17 вересня 2020 року, 16:59

У ході реалізації представницьких повноважень Ужгородська місцева прокуратура виявила порушення вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів Державним підприємством «».

Ще у лютому 2020 року Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області там проведено перевірку, у ході якої встановлено порушення вимог ст.ст. 19, 64 Лісового кодексу України. Таким чином підприємство завдало значної шкоди лісовим угіддям на території Перечинського району. Скеровану претензію про відшкодування збитків підприємство проігнорувало, намагаючись перекласти відповідальність на лісокористувачів.

Таким чином було порушено як екологічні, так і економічні інтереси держави, оскільки грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської діяльності, є джерелом формування державного та місцевих бюджетів.

З метою захисту інтересів держави в особі Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, Ужгородська місцева прокуратура звернулася до Господарського суду щодо стягнення з «Перечинського лісового господарства» завданих збитків у розмірі 595 962 грн.

https://pmg.ua/life/92846-prokuratura-vymagaye-styagnennya-blyzko-600-tysyach-zbytkiv-za-porushennya-lisovogo-zakonodavstva