Просапувати слід не тільки городину, але й дуби: на Буковині жінки рятують ліс

Після завершення висадки молодих дерев у відкритий ґрунт лісівники взялися за підтримання їх росту

У державному підприємстві «Сокирянське лісове господарство», що на Буковині, після завершення висадки молодих дерев у відкритий ґрунт лісівники взялися за підтримання їх росту. 

Як зазначає Держлісагентство у Facebook,  у перші роки дерева-сіянці  просапують, прокошують ручним або механізованим способом. Зазвичай цю роботу виконують жінки, яких  щороку   на підприємство влаштовують на сезонну роботу. 

Нині в урочищі «Бабине» на 34 кварталі Кельменецького лісництва бригада з чотирьох працівниць щодня просапує минулорічні насадження дуба звичайного. Таким чином  формується бажаний склад і густота насаджень, кількісне співвідношення між породами, виділяючи головну.

“Відтак, працювати потрібно обережно, щоб не пошкодити тендітне стебло сіянця. Завершуючи одну ділянку догляду за молодим лісом, ланка  переходить на іншу, і так до самої осені. Крім того, на відповідальності жінок – вирощування сіянців для майбутньої посадки”, – ідеться у повідомленні.

Фото: Facebook ДержлісагентстваФото: Facebook Держлісагентства

У планах ДП «Сокирянське лісове господарство» охопити доглядом у нинішньому році 505 гектарів молодих лісових насаджень. 

Нагадаємо, Київський еколого-культурний центр подав до суду на Кабмін України та Мінекоенерго за невиконання Закону України про захист карпатських лісів. Окружний Адміністративний суд м. Києва прийняв позов і відкрив провадження в адміністративній справі.