Протипожежні навчання на Овруччині

Сьогодні, 21 квітня, на базі Овруцького лісгоспу відбулися тактико-спеціальні навчання на тему: «Організація ліквідації надзвичайної ситуації, яка пов’язана з лісовою пожежею».

Ось уже минув рік з того часу, коли Поліссям пройшлися катастрофічні лісові пожежі. За цей час лісівники не тільки ліквідовували наслідки, а й посилено провадили заходи щодо профілактики і боротьби з лісовими пожежами. На це були виділені чималі бюджетні кошти. Перевірити протипожежну готовність підрозділів ДСНС і лісівників прибули урядовці, народні депутати, представники виконавчої і місцевої влади.

Перед навчаннями, на території центральної садиби, директор ДП «Овруцьке лісове господарство» Володимир Антонюк ознайомив присутніх з господарською діяльністю підприємства, його благоустроєм, покращенням технічної бази та економічних показників. Доповів про результати роботи по ліквідації наслідків весняних пожеж.

Голова Держлісагентства Юрій Болоховець вручив грамоти і відзнаки Верховної Ради України працівникам лісової галузі Житомирщини. Власне самі навчання проходили вже на території Піщаницького лісництва Овруцького лісгоспу. Змодельований сценарій локалізації і гасіння пожежі був максимально наближений до реальності.

При ліквідації умовної пожежі лісівники і рятувальники показали високу професійність, злагоджену й оперативну роботу, продемонстрували можливості нового оснащення й техніки.


Олег Бондаренко:

Перебуваю з робочою поїздкою на Житомирщині, на території якої у квітні минулого року відбулися масштабні лісові пожежі, зокрема мова йде про Овруцький та Народницький райони. До робочої зустрічі приєдналися народні депутати України, Голова Державного Агентства лісових ресурсів України, Юрій Болоховець, Голова Державної екологічної інспекції України, Андрій Мальований, Голова Житомирської ОДА, Віталій Бунечко та Голова Житомирської обласної ради, Володимир Федоренко та інші.

На початку поїздки оглянув лісову пожежну станцію в ДП «Овруцьке лісове господарство» та поспілкувався щодо того, які саме протипожежні заходи вже були зроблені і що планується вдосконалити у майбутньому.

Важливим елементом протипожежної безпеки та захисту лісів є злагодженість дій та відпрацьовані механізми протидії пожежам, саме тому сьогодні були продемонстровані спільні навчання лісівників та підрозділів Управління ДСНС у Житомирській області.19 серпня 2020 року, також перебуваючи з робочим візитом в Житомирській області, обговорив розвиток екотуризму,на території держлісгоспів Житомирщини вже діє розгалужена мереже рекреаційних пунктів і саме під час сьогоднішньої робочої поїздки прийняв участь у відкритті нового пункту-«Затишок». Важливість обладнаних пунктів відпочинку в лісі є зрозумілою, адже, перш за все, йдеться про безпеку, дбайливе ставлення і розумне ведення лісового господарства в Україні.

В кінці робочої поїздки відвідав ДП «Коростенське лісомисливське господарство» та оглянув протипожежну техніки та заслухав доповідь про готовність протидіяти пожежам.